Czy Alior Bank telefonicznie weryfikuje zatrudnienie przy kredycie gotówkowym?

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
Korek
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2017, 12:33

Czy Alior Bank telefonicznie weryfikuje zatrudnienie przy kredycie gotówkowym?

Post autor: Korek » 26 gru 2017, 12:37

Złożyłem wniosek o kredyt w Alior Banku, o kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 złotych. Mój pracodawca bardzo rzadko odbiera telefony z obcych numerów, i nie jest zbyt wylewny. Potrafił dla innych ludzi starających się o kredyt przy telefonie analityka powiedzieć, że przez telefon nie potwierdzi zatrudnienia, bo nie może, bo to tajemnica i zarobki też. Co w tej sytuacji mogę zrobić? Czy on nie ma obowiązku potwierddzić tych danych na moją prośbę?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy Alior Bank telefonicznie weryfikuje zatrudnienie przy kredycie gotówkowym?

Post autor: Fiesch » 27 gru 2017, 13:32

W większości przypadków dzwonią do pracodawcy potwierdzić zatrudnienie, szczególnie jeśli wpływy z tytułu wynagrodzenia otrzymujesz do ręki lub na konto w innym banku. Proponuję porozmawiać z pracodawcą i poprosić, żeby normalnie potwierdził Twoje zatrudnienie

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy Alior Bank telefonicznie weryfikuje zatrudnienie przy kredycie gotówkowym?

Post autor: Bankowiec » 14 sty 2018, 11:27

Często w przypadku odmowy braku potwierdzenia zatrudnienia drogą telefoniczną analitycy wymagają przedstawienia umowy o pracę + wyciągów bankowych potwierdzających regularny wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia od firmy, która widnieje na umowie jako pracodawca. I to w zupełności wystarczy.

Banki są przygotowane na taką ewentualność (odmowa potwierdzenia) bo np. część instytucji ma odgórny zakaz udzielania takich informacji na temat swoich pracowników drogą telefoniczną. Głównie są to służby mundurowe i pracownicy służby zdrowia.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post