TV na raty żeby tworzyć historię kredytową

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Herbatnik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2017, 19:49

TV na raty żeby tworzyć historię kredytową

Post autor: Herbatnik » 17 lis 2017, 21:34

Czy opłaca się kupić telewizor na raty w media markt? Nie posiadam żadnych kredytów, żadnych kart kredytowych ani nic podobnego. Za miesiąc się hajtam i za mniej więcej rok zamierzamy kupić mieszkanie na kredyt. Ani ja, ani moja przyszła żona nie posiadamy historii kredytowej, a znajoma twierdzi, że przez to nie dostaniemy kredytu mieszkaniowego to prawda?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: TV na raty żeby tworzyć historię kredytową

Post autor: Fiesch » 17 lis 2017, 22:36

To, że nie posiadacie historii kredytowej nie oznacza, że nie otrzymacie kredytu mieszkaniowego. W takim wypadku, bank może podchodzić ostrożniej i po prostu zwiększyć wam oprocentowanie kredytu. Jeśli traficie okazję, aby kupić telewizor na raty z oprocentowaniem 0 %, czy minimalnymi kosztami, to na pewno nie zaszkodzi. Pod warunkiem, że raty udzielane są przez bank, a nie sklep (wtedy w BIK nic Wam się nie zmieni). Pamiętaj, aby raty płacić terminowo. Opóźnienie pogorszy sprawę.
Możesz podobnie próbować z kartą kredytową. Korzystając z niej rozsądnie nie będzie Cie kosztować wiele, może nawet wyjdzie za darmo :).

ODPOWIEDZ