Jak PKO weryfikuje zaświadczenie o dochodach?

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
Wonzyk
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:27

Jak PKO weryfikuje zaświadczenie o dochodach?

Post autor: Wonzyk » 26 lut 2018, 18:17

Czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób PKO BP weryfikuje zaświadczenie o dochodach? Czy oni dzwonią do pracodawcy czy sprawdzają w ZUS albo US coś? Jak to wygląda?

WiesiekP
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2017, 10:45

Re: Jak PKO weryfikuje zaświadczenie o dochodach?

Post autor: WiesiekP » 27 lut 2018, 13:32

Jeśli masz konto w PKO BP i tam starać się będziesz o kredyt i na to konto otrzymujesz wynagrodzenie, to możłiwe, że wystarczy, iż sprawdzą jedynie Twoje przelewy, które otrzymujesz z wynagrodzenia i tyle. Jeśli kwota kredytu jest znacząca, wyższa niż np 20 k złotych, bank może oczekiwać zaświadczenia o dochodach wystawionego przez pracodawcę na bankowym kwitku i może zadzwonić do Twojego szefa lub księgowości w Twojej firmie.

Katakumbik
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2018, 14:21

Re: Jak PKO weryfikuje zaświadczenie o dochodach?

Post autor: Katakumbik » 28 lut 2018, 11:06

PKO bardzo często dzwoni do pracodawcy lub do księgowej. Najczęściej korzystają z numeru na pieczątce, która znajduje się na zaświadczeniu o dochodach.

Presto
Posty: 7
Rejestracja: 05 mar 2018, 9:42

Re: Jak PKO weryfikuje zaświadczenie o dochodach?

Post autor: Presto » 10 mar 2018, 22:23

Zależy od kwoty kredytu. Zazwyczaj do 20 000 złotych PKO nie dzwoni do pracodawcy, jeśli wpływy są na rachunek w tym banku. Jeśli kwota jest wyższa, w 90% dzwonią do pracodawcy, chyba, że wpływy są wysokie, i są na konto w pko. Jak wpływów nie ma na konto, to w wiekszosci przypadków dzwonią do pracodawcy nie ważne jaka kwota

PanteraZ
Posty: 15
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:40

Re: Jak PKO weryfikuje zaświadczenie o dochodach?

Post autor: PanteraZ » 11 mar 2018, 16:43

U mnie akurat w PKO BP nie dzwonili nigdzie, ale mam u nich wpływy na rachunek, a także wnioskowałem o 10 000 złotych, kredyt dostałem przy jednej wizycie w banku.

ODPOWIEDZ