Czy za długi można iść siedzieć?

Masz problem ze spłatą kredytów pożyczek lub umowa została wypowiedziana? Dowiedz się co możesz zrobić. Jak poradzić sobie z długami. Udało Ci się wyjść z długów? Podziel się swoją historią. Niezbędne informacje o restrukturyzacji kredytów i pożyczek.
Widoczek
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:15

Czy za długi można iść siedzieć?

Post autor: Widoczek » 08 lut 2018, 17:57

Czy za to, że nie spłacam kredytów w banku mogę iść do wiezienia? Mam kredyty wzięte w bankach. Niestety straciłem pracę i teraz pracuję, ale mniej zarabiam i nie jestem w stanie ich spłacać. Czy mogę za to pójsć do wiezienia? Zaraz jedna umowa zostanie mi pewnie wypowiedziana. Kredyt 30 000 złotych - ata 1100 złotych, kredyt 10 000 złotych, rata 400 złotych oraz kredyt 5000 złotych rata 300 złotych. Spłacam największy, nie spłacam tych dwóch małych.. nie wiem, co robić, proszę o informację.. czy mogę pójsc do wiezienia za to?

Tyler
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:16

Re: Czy za długi można iść siedzieć?

Post autor: Tyler » 10 lut 2018, 21:29

Jeśli przy zawieraniu umowy o kredyty przedstawiłeś prawdziwe dokumenty i ten kredyt spłacałeś przez jakiś czas, nic się nie stanie takiego. Jeśli natomiast przedtawiłeś fałszywe dokumenty - tak się może zdarzyć, albo jeśli wziąłeś kredyt i go nie spłaciłeś nic - żadnej raty, możesz mieć problem, bo bank może ciebie też pozwać, ale wystarczy, że spłaciłeś 1-2 raty i ten paragraf odpada. Po prostu komornik i tyle.

Wisiorek
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2017, 19:13

Re: Czy za długi można iść siedzieć?

Post autor: Wisiorek » 27 lut 2018, 15:54

Jeśli to nie było wyłudzenie, to nie - chyba ze mandaty, alimenty itp

ODPOWIEDZ