Pożyczka pozabankowa bez BIK, KRD, BIG

Nie możesz otrzymać kredytu w banku? Szukasz pożyczki pozabankowej? Zastanawiasz się którą firmę wybrać? Poznaj opinie i oceny klientów.
Grzesio
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:45

Pożyczka pozabankowa bez BIK, KRD, BIG

Post autor: Grzesio » 18 lis 2017, 16:49

Czy znacie jakieś firmy oferujące pożyczki pozabankowe, które nie sprawdzają rejestru dłużników? Chodzi mi o Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Dłużników oraz Biuro Informacji Gospodarczej. Niestety ze względu na nie opłacony bilet za komunikację miejską (była sprawa w sądzie), zostałem wpisany do BIG i KRD.. mam też opóźnienie w spłacie kredytu powyżej 90 dni... w banku nie mam chyba szansy na żaden kredyt. Potrzebuje pieniędzy, żebym mógł spłacić zadłużenie na kredycie...

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Pożyczka pozabankowa bez BIK, KRD, BIG

Post autor: Bankowiec » 19 lis 2017, 20:19

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm sprawdza praktycznie wszystkie dostępne bazy, nawet parabanki, które kiedyś dawały chwilówki na lewo i prawo bez wnikliwej analizy wniosków zaczęły podpisywać umowy na wymienność danych z BIK przez co teraz nawet chwilówkę dostać jest niemalże tak samo trudno co kredyt w banku.

Może ktoś z rodziny mógłby Ci pomóc? tj. wziąć kredyt na siebie a Ty byś spłacał? Istnieją wprawdzie firmy udzielające pożyczek bez względu na historię kredytową, ale musiałbyś mieć coś wartościowego pod zastaw (dom, działkę, samochód). Jednak szczerze mówiąc to jest ostatnia rzecz jaką powinieneś rozważać.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Pożyczka pozabankowa bez BIK, KRD, BIG

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 11:01

Grzesio,
skoro Twoje zadłużenie na kredycie wynosi ponad 90 dni umowa została wypowiedziana. Na Twoim miejscu poszedłbym do banku i spróbował zrestrukturyzować kredyt - choć mało prawdopodobne, że bank się zgodzi. Obecnie w banku na pewno nie dostaniesz kredytu. Chwilówki - to zły pomysł, bo tylko pogłębisz swoje zadłużenie, a kredytu już nie uratujesz.

W tej sytuacji zebrałbym najwięcej środków ile się da. Masz trochę czasu, zanim bank wskoczy na drogę sądową. Z tymi środkami zgłosiłbym się do banku (najlepiej, żeby to było minimum 10% zadłużenia lub chociaż opóźnione raty, nie wiem, ile wynosi Twoje zadłużenie). Przed wpłatą środków postaraj się porozumieć, aby zadłużenie zostało rozciągnięte w czasie - na raty, ale to już nie będzie kredyt. Bank może się zgodzić. Ale na 100%, musisz mieć jakieś środki, aby wykazać dobrą wolę. Bez 1 wpłaty nic bank nie będzie chciał ustalić.

ODPOWIEDZ