mdm 2018

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
Esemesek
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:29

mdm 2018

Post autor: Esemesek » 18 sty 2018, 11:20

Czy może mi ktoś w prosty i czytelny sposób powiedzieć, jakie warunki obowiązują przy mdm 2018? Mam też pytania.
Czy jeśli oddziedziczyłem 1/6 mieszkania, to czy to prawda, że tracę prawo do MDM? Bo wiem, że jak ktoś miał mieszkanie, nie może już wziąć MDM, ale czy w tym wypadku także?
ps. chodzi mi o warunki w rodzinie: małżeństwo, jedno dziecko + drugie w drodze. umowy o pracę na czas nieokreślony, żona jest na zwolnieniu macierzyńskim

Krupnik
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:31

Re: mdm 2018

Post autor: Krupnik » 25 sty 2018, 19:52

Wiek do 35 lat wg rocznika. (małżeństwo, liczy się młodsza osoba). W programie mogą brać osoby samotne, single i małżeństwa. Nie możesz być współwłaścicielem mieszkania ani teraz, ani w przeszłości. Jeśli masz mieszkanie spóldzielcze, do 6 miechów po kupnie mieszkaniu musisz się z niego zrzec. redyt tylko w PLN LTV kredytu musi być minimum 50%. Okres kredytowania min. 15 lat
Dopłaty - single i małżeństwa bezdzietne 10%
15 z jednym dzieckiem, 20 z dwójką, 30 z trójką. Jeśli w ciągu 5lat od dnia kredytu narodzi się lub zostanie przysposobione dziecko, dojdzie jednorazowe finansowanie 5%.
Mieszkanie do 75 m kw dom jednorodzinny do 100 m kw. W przypadku rodziny z 3 dzieci, mieszkanie do 85 m dom do 110 m.
To tak na początek.

ODPOWIEDZ