Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
Jakub3930
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, 12:59

Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: Jakub3930 » 28 gru 2017, 15:52

W przyszłym roku planuję złożyć wniosek o kredyt na zakup mieszkania. Jedyny kredyt jaki posiadałem, był to kredyt gotówkowy. Spłacany był bez opóźnień i wszystko dobrze. Jako, że za bardzo temat kredytów nigdy mnie nie interesował, to chciałem się zapytać, jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a kredytem mieszkaniowym? Czy ktoś może mi to jakoś przystępnie wytłumaczyć? Co, kiedy się bierze? Co bardziej się opłaca? Czy to po prostu jeden produkt, a różne nazwy?

Sweterek
Posty: 18
Rejestracja: 12 mar 2018, 10:49

Re: Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: Sweterek » 12 mar 2018, 13:54

Jeśli chodzi o koszty czy oprocentowanie - nie ma żadnej różnicy, jedyną i główną różnicą pomiędzy tymi produktami kredytowymi to cel finansowania pozyskanych środków pieniężnych.

Inflacja
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2018, 11:02

Re: Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: Inflacja » 13 mar 2018, 12:29

Tak jak napisał Sweterek - to po prostu różnica jest w tym, co i jak finansuje się, jeśli chodzi o sposób składania wniosków, ilość dokumentów, czy koszty i okres kredytowania, wszystko jest identyczne.

Gekon
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:33

Re: Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: Gekon » 29 mar 2018, 15:16

Też nigdy nie wiedziałem, jaka jest różnica pomiędzy jednym i drugim produktem kredytowym

Ignored
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:09

Re: Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: Ignored » 09 kwie 2018, 19:54

W sumie, ludzie używają terminu mieszkaniowy i hipoteczny, jakby to by było jedno i to samo, a nie jest jednak.

KredytyNest
Posty: 57
Rejestracja: 11 sty 2018, 0:52

Re: Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: KredytyNest » 18 kwie 2018, 1:59

Prowadził ślepy kulawego... Kredyt hipoteczny i kredyt mieszkaniowy to po prostu inna nomenklatura dla tego samego produktu kredytowego.

chlebek
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2018, 21:31

Re: Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym

Post autor: chlebek » 22 kwie 2018, 21:42

Tak? Banki też podobnie uważają wg. Ciebie?

ODPOWIEDZ