Czy komornik może zabrać całe pobory przy pracy na umowę zlecenie?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Intern
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2017, 21:05

Czy komornik może zabrać całe pobory przy pracy na umowę zlecenie?

Post autor: Intern » 21 lis 2017, 17:41

Miałem dość duży kredyt gotówkowy, który zaciągnąłem 3 lata temu. Przez 20 miesięcy kredyt spłacany był bez problemów. Później straciłem pracę i niestety pojawiły się problemy. Kredyt został wypowiedziany. Sprawa trafiła do windykacji, a następnie do sądu i finalnie do komornika. Obecnie od miesiąca pracuję na umowę zlecenie. Zarabiam 2200 złotych. Czy komornik może mi zabrać całe pobory z tej umowy? A jeśli nie całe, to ile? Proszę o przybliżoną wysokość ile mi zostanie na życi

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy komornik może zabrać całe pobory przy pracy na umowę zlecenie?

Post autor: Fiesch » 21 lis 2017, 20:25

I tak, i nie.
Bowiem z zasady żadne regulacje ani kodeksu cywilnego, ani kodeksu postępowania cywilnego nie ograniczają prowadzenia egzekucji komorniczej z umowy zlecenia, o dzieło po przez ustalone wolne kwoty od egzekucji lub wyłączeń. Czyli - komornik może zająć całe wynagrodzenie. Ale - jest od tego ucieczka. Jeśli umowa-zlecenie jest jedynym i podstawowym źródłem utrzymania dłużnika musi być potraktowana jako umowa o pracę i wtedy podlega ograniczeniom. Jeśli komornik zajmie całe wynagrodzenie, o czym zostanie poinformowany razem z pracodawcą, wówczas należy skontaktować się z komornikiem i przedstawić dokumenty potwierdzające to, że wynagrodzenie z tej umowy jest Twoim jedynym źródłem dochodów.
Tak na szybko z 2200 złotych, prawdopodobnie zostanie Ci koło 900-1000 złotych.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post