Nie radzę sobie z długami proszę o rady.

Masz problem ze spłatą kredytów pożyczek lub umowa została wypowiedziana? Dowiedz się co możesz zrobić. Jak poradzić sobie z długami. Udało Ci się wyjść z długów? Podziel się swoją historią. Niezbędne informacje o restrukturyzacji kredytów i pożyczek.
Emilka
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, 11:23

Nie radzę sobie z długami proszę o rady.

Post autor: Emilka » 23 gru 2017, 1:14

Jestem samotną matką i wychowuję 3 letniego synka. Zarabiam 1900 złotych netto, wynajmujemy mieszkanie za 800 złotych miesięcznie. Zostaje nam 1400 złotych na życie (300 alimenty). Musiałam ostatnio ratować się chwilówkami trzema, ponieważ musiałam zapłacić prawnikowi oraz kupić pralkę i lodówkę do mieszkania. Suma chwilówek wynosi 4000 złotych miesięcznie. Przedłużyłam je już po razie i nie wiem co dalej zrobić... jak to rozegrać. Nie chcę mieć komornika, ani nic.. proszę o rady, co zrobić!!

Mewa3
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2017, 11:32

Re: Nie radzę sobie z długami proszę o rady.

Post autor: Mewa3 » 24 gru 2017, 1:04

Poproś o rozłożenie na raty może ich?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Nie radzę sobie z długami proszę o rady.

Post autor: Fiesch » 27 gru 2017, 19:19

Jeśli udałoby Ci się miesięcznie wygospodarować 500 złotych, wówczas w 8 miesięcy spłacisz te pożyczki. Nie przedłużaj ich, będą chcieli od Ciebie wymusić opłaty za przedłużenie. Po 35 dniach od terminu spłaty, należy rozpocząć wpłaty chociażby minmalne, wówczas sprawa trafi później, albo nie wcale do windykacji. Chwilówki do sądu sprawy wysyłają dopiero po kilku miesiącach... Spłacaj ile dasz radę i spłącisz. Porozumiej się co do terminów jak będą dzwonić, trzymaj ich i będzie dobrze!

ODPOWIEDZ