Konto dla studenta z zagranicy?

Nie posiadasz konta bankowego i zastanawiasz się, w którym banku założyć? Lub posiadasz konto ale nie jesteś z niego zadowolony i chciałbyś je zmienić? Poznaj opinie forumowiczów.
WiesiekP
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2017, 10:45

Konto dla studenta z zagranicy?

Post autor: WiesiekP » 20 gru 2017, 13:32

Mojej siostry syn przyjeżdża do ze Szwecji do Polski, do Warszawy, studiować medycynę. Siostra prosiła mnie, abym znalazł dla niego jakiś bank, w którym będzie mógł założyć konto. Co polecacie? W jakim banku będzie on mógł założyć konto? Siostry syn ma paszport szwedzki, urodził się w Szwecji.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Konto dla studenta z zagranicy?

Post autor: Fiesch » 27 gru 2017, 20:46

Przykład z BZWBK:
Konto mogą założyć zarówno rezydenci, jak i nierezydenci wyłącznie w placówce banku.
- dowód UE, paszport lub karta pobytu - jeśli w dokumencie nie ma adresu zamieszkania, należy przedstawić dokument potwierdzający adres zameldowania;

- w przypadku braku tego dokumentu otwarcie konta może nastąpić za zgodą dyrektora oddziału banku.

Ale każdy bank ma inne wymgi i zasady zakładania konta cudzoziemcom.

Podroznik
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:01

Re: Konto dla studenta z zagranicy?

Post autor: Podroznik » 28 gru 2017, 16:18

Polecam WBK. Fakt, że w WBK właśnie dużo zależy od decyzji dyrektora oddziału, ale ja w dwóch przypadkach, w dwóch różnych oddziałach, nie miałem problemu z założeniem konta, tzn pomagałem znajomym z Niemiec :)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post