Czy mogę zrezygnować z karty kredytowej??

Jak korzystać z kart kredytowych aby nie popaść w długi? Jak zbudować pozytywną historię kredytową bez żadnych kosztów? Czy karta kredytowa jest w ogóle potrzebna? Tutaj znajdziesz odpowiedzi
Wieczorek
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2017, 19:58

Czy mogę zrezygnować z karty kredytowej??

Post autor: Wieczorek » 06 gru 2017, 20:03

Posiadam kartę kredytową w banku zachodnim wbk. Nie korzystam z niej, co jakiś czas mam naliczane jakieś drobne oplaty, które od razu reguluję. Kartę mam rok i ostatnio miałem do zapłaty opłatę roczną za kartę 70 złotych. Chce z niej zrezgynować. Wziałem ją na wszelki wypadek, ale ani razu z niej nie skorzystałem... czy mogę z niej zrezygnować?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy mogę zrezygnować z karty kredytowej??

Post autor: Bankowiec » 09 gru 2017, 9:47

czy mogę z niej zrezygnować?
Owszem, jeśli jest w pełni spłacona to jak najbardziej możesz - a w Twoim przypadku nawet powinieneś (nie korzystasz z karty, generuje Ci jedynie opłaty) z niej zrezygnować. Po prostu udaj się do oddziału i zgłoś taką wolę. Oczywiście będą Cię przekonywać żeby karty nie zamykać, jakieś opcje Ci zaproponują, ale lepiej temu nie ulegać. Karta jest dobra jak jest używana i nie generuje żadnych opłat.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy mogę zrezygnować z karty kredytowej??

Post autor: Fiesch » 27 gru 2017, 19:35

Idź do banku, zamknij kartę, zamknięcie karty trwa 60 dni, bo po zamknięciu robi się zestawienie, wtedy wychodzi czy coś trzeba dopłacić czy nie, jak nie, to już się zamyka.

Duude
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2018, 22:15

Re: Czy mogę zrezygnować z karty kredytowej??

Post autor: Duude » 22 sty 2018, 14:58

A po ilu zamknęta karta kredytowa znika z BIK??

Zozol
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:28

Re: Czy mogę zrezygnować z karty kredytowej??

Post autor: Zozol » 25 sty 2018, 15:16

@DUUDE Karta kredytowa z BIK nie znika. Jeśli Ci chodzi o to po jakim czasie karta kredytowa w BIK pokaże się jako zamknięta, to odpowiedź brzmi, do 2 tygodni maks.

ODPOWIEDZ