Czy 503 pkt to dużo?? czy dostanę kredyt?

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Wieczorek
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2017, 19:58

Czy 503 pkt to dużo?? czy dostanę kredyt?

Post autor: Wieczorek » 06 gru 2017, 20:00

Mam 26 lat i w przyszłym roku, kiedy już bede mieć umowę o pracę na czas nie określony, chciałbym wziąć kredyt mieszkaniowy. Miałem małe kredyty np. 2000 złotych, 8 000 złotych, wszystkie spłacone w terminie, a spłaciłem je rok temu. W między czasie też miałem laptopa w Media Mark na raty (ponad 2 lata temu, wtedy chyba Alior udzielał tam kredytu, ale nie pamietam). Też spłacone terminowo. Czy z 503 pkt dostanę kredyt?? Chodzi mi tylko czy BIK nie przeszkodzi jesli finansowo mam zdolnośc?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy 503 pkt to dużo?? czy dostanę kredyt?

Post autor: Fiesch » 08 gru 2017, 20:37

Skala w BIK zaczyna się od 191 pkt (najniżej możliwie) do 631 - najlepsza punktacja. Tak więc 503 pkt to niezły wynik, więc jeśli masz zdolność kredytową, to BIK nie będzie przeszkodą. Średnia BIK to 380 pkt, więc jesteś o wiele wyżej :).

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy 503 pkt to dużo?? czy dostanę kredyt?

Post autor: Bankowiec » 09 gru 2017, 10:23

Czy z 503 pkt dostanę kredyt??
Ogólnie wszystko co powyżej 500 pkt to bardzo dobry wynik, kredyty spłacane terminowo, nie było ich za dużo, nie mamy do czynienia z wielkimi kwotami, więc znalazło to przełożenie w punktacji.
czy BIK nie przeszkodzi jesli finansowo mam zdolnośc?
W tym przypadku BIK działa na Twoją korzyść, więc jeśli tylko wyjdzie zdolność to z uzyskaniem kredytu nie będzie żadnych problemów.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post