Nie mam na rate co robić??

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
Stonoga
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2017, 17:07

Nie mam na rate co robić??

Post autor: Stonoga » 04 gru 2017, 17:18

W tym miesiącu nie mam pieniędzy na ratę za kredyt mieszkaniowy. Rata wynosi aż 1300 złotych. Rozwaliłem samochód na hydrancie i muszę go naprawić, bo bez samochodu nie mam jak pracowac. Co się stanie, jeśli ureguluję tą ratę dopiero w styczniu? Wypada na 27 grudnia płatność raty...

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Nie mam na rate co robić??

Post autor: Fiesch » 04 gru 2017, 21:22

Jeśli na prawdę nie masz od kogo pożyczyć takiej kwoty pieniędzy, powinieneś pójść do banku, w którym masz kredyt i napisać pismo z prośbą o karencję z ratą w związku z zaistniałą sytuacją. Jeśli masz w ofercie wakacje kredytowe- też powinieneś z tego skorzystać. UWAGA: musisz to zrobić TERAZ, a nie po terminie raty. Jeśli będzie po terminie, to mogą się nie zgodzić. I musisz wiedzieć, że w przypadku karencji - też będziesz musiał zapłacić z 200 złotych (zależy od banku, ale to taka górna granica), za aneks do umowy.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Nie mam na rate co robić??

Post autor: Fiesch » 04 gru 2017, 21:24

Acha, zapomniałem dodać, że karencja to zazwyczaj odroczenie spłaty odsetek, zaś kapitał będziesz musiał spłacić w danym miesiącu. Zawsze to mniejsza kwota.

ODPOWIEDZ