Czy mam szansę na ugodę z bankiem?

Zastanawiasz się, jak długo idzie przelew z innego kraju? Chcesz się dowiedzieć jak działa wybrany produkt bankowy? Po prostu zapytaj!
Zyraf
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:48

Czy mam szansę na ugodę z bankiem?

Post autor: Zyraf » 04 gru 2017, 16:56

Posiadam kredyt w Alior Banku w wysokości 70 000 złotych - gotówkowy. Tyle pozostało do spłaty. Przez problemy rodzinne, które skutkowały tym, że pieniądze musiałem przekazywać gdzieś indziej, nie spłacałem kredytu, a umowa została wypowiedziana. Obecnie sprawa poleciała do sądu. Raty wynsiły 900 złotych miesięcznie i spłacałem ten kredyt od 3 lat bez problemów,. Te zaczeły się dopiero w tym roku. Jestem w stanie ponownie spłacać kredyt, nawet po 1500 złotych miesięcznie, ale czy mam szanse na ugodę???

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy mam szansę na ugodę z bankiem?

Post autor: Bankowiec » 05 gru 2017, 0:34

umowa została wypowiedziana. Obecnie sprawa poleciała do sądu (...) czy mam szanse na ugodę???
Prawdopodobnie trzeba będzie najpierw poczekać, aż cała procedura dobiegnie końca (prawomocny wyrok sądu skutkujący nadaniem klauzuli wykonalności) i dopiero wtedy wnioskować o ugodę. Oczywiście możesz próbować wcześniej udać się do banku i wybadać sytuację jednak nie sądzę aby udało się coś konkretnego załatwić. Czas na to był przed wypowiedzeniem umowy.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy mam szansę na ugodę z bankiem?

Post autor: Fiesch » 27 gru 2017, 22:18

Tak jak pisze Bankowiec, ugodę będziesz mógł zawrzeć po nadaniu klauzuli wykonalności. Musisz jednak wiedzieć, że przy ugodzie banki wymagają wpłaty w wysokości 10-20 % zadłużenia na dobry początek.

ODPOWIEDZ