Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
Elefant
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:04

Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Elefant » 04 gru 2017, 16:08

Zamierzam wziąć pierwszy swój kredyt w życiu. Pracuję u ojca na umowę o pracę w warsztacie samochodowym. Kredyt, o jaki mi chodzi, to 40 tysięcy złotych. Zaświadczenie o dochodach wystawi mi księgowa i nic nie powie ojcu, ale czy bank bedzie dzwonic do pracodawcy potwierdzac zaswiadczenie? Nie chce aby sie ojciec dowiedział o kredycie. czy da sie tego jakos uniknac????

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Fiesch » 04 gru 2017, 17:03

Na zaświadczeniach musi być pieczątka, na pieczątce jest numer telefonu, więc analityk będzie dzwonił na ten numer telefonu lub na numer kontaktowy wpisany w zaświadczeniu. Tego raczej nie unikniesz. Chociaż u mnie raz nie dzwonili w ogóle, ale wypłaty wpływały na konto, w którym brałem kredyt

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Bankowiec » 05 gru 2017, 0:11

Kredyt, o jaki mi chodzi, to 40 tysięcy złotych.
Kwota dosyć spora, więc dzwonić będą na pewno. Druga sprawa, nie wiem w jakim banku składasz wniosek i jakie są wewnętrzne procedury tegoż banku, ale:
Pracuję u ojca na umowę o pracę
Wniosek może zostać odrzucony ze względu na pokrewieństwo pomiędzy wnioskodawcą a właścicielem zakładu pracy. Ogarnięty analityk już we wstępnej fazie rozpatrywania wniosku powinien wychwycić zbieżność nazwisk oraz stopień pokrewieństwa (na dowodzie osobistym widnieje imię matki i ojca) a wtedy może być problem.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Fiesch » 05 gru 2017, 11:33

Bankowiec, myślę, że jeśli pracuje u ojca bardzo długo(ponad rok), to nie powinno być problemu. Gorzej, jeśli umowa jest np. od 4 miesięcy dopiero. Wtedy taka sytuacja jest bardzo prawdopodobna

borok
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2017, 11:19

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: borok » 07 gru 2017, 11:32

Każdy bank żąda, jak nie zaświadczenia o dochodach, to oświadczenia o dochodach. A czym jest oświadczenie? Wyciągiem z konta z wpływami wynagrodzenia. Takie coś jest (w formacie pdf) nawet bardziej wiarygodne od zaświadczenia które często jest podrabiane.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Fiesch » 07 gru 2017, 22:20

Oświadczenie nie jest wyciągiem z konta, to jest tylko dodatek. Oświadczenie, to znaczy, że oświadczasz, że zarabiasz tyle i tyle, pracujesz tu i tu, od tej daty. Wyciąg jest potwierdzeniem, ale nie musi być wymagany, bo w BZWBK miałem kredyt na oświadczenie, a wypłatę dostawałem do ręki. Kredyt był na klik

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Bankowiec » 09 gru 2017, 9:43

Fiesch pisze:
07 gru 2017, 22:20
w BZWBK miałem kredyt na oświadczenie, a wypłatę dostawałem do ręki. Kredyt był na klik
Nie mając wpływów na konto (wypłata do ręki) zaproponowali Ci kredyt na klik - produkt oferowany w oparciu o wpływy na konto? Jak to możliwe?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Fiesch » 11 gru 2017, 9:43

Posiadałem wpływy na konto w BZWBK - i co ciekawe, nie muszą to być wpływy z tytułu pracy, bo przy wpływach regularnych, nawet od rodziców, też oferty wyskakują.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Jak banki sprawdzaja zaswiadczenie o dochodach???

Post autor: Bankowiec » 12 gru 2017, 22:06

bo przy wpływach regularnych, nawet od rodziców, też oferty wyskakują.
Rozumiem. Z doświadczenia mogę potwierdzić, podobne oferty pojawiały mi się zarówno w BZWBK, Millenium jak i mBanku mimo, że przelew wynagrodzenia miałem do Citi Handlowy. Najwyraźniej banki nie weryfikują źródła przelewu a sam fakt obrotów na koncie.

ODPOWIEDZ