Czy da się przenieść kredyt gotówkowy?

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
Debra
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2017, 23:36

Czy da się przenieść kredyt gotówkowy?

Post autor: Debra » 01 gru 2017, 23:42

Mam kredyt gotówkowy w banku Millenium. Mam tam też konto bankowe, które chcę zamknąć, ale mam aktywny kredyt. Czy da się przenieść ten kredyt z banku millenium do PKO BP, gdzie założyłam nowe konto? Jeśli tak, to jak do tego się powinnam zbarać?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy da się przenieść kredyt gotówkowy?

Post autor: Bankowiec » 02 gru 2017, 17:37

Przenieść konta razem z kredytem w dosłownym tego słowa znaczeniu nie ma możliwości. Jedyna opcja to konsolidacja - czyli nowy kredyt w PKO przeznaczony na spłatę tego w Millenium, ale taki manewr będzie nieopłacalny.

Robić konsolidację opłaca się tylko wtedy gdy w grę wchodzi kilka zobowiązań i jeden kredyt na spłatę pozostałych pozwoliłby obniżyć kwotę miesięcznej raty. Jeśli Twoim celem jest jedynie zmiana konta to nie widzę sensu konsolidacji.

Jacus
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:06

Re: Czy da się przenieść kredyt gotówkowy?

Post autor: Jacus » 04 kwie 2018, 18:40

Tak jak napisał Bankowiec, nie opłaca się, głównie dlatego, że koszty kredytu w tym wypadku Ci wzrosną, chyba, że 1 kredyt był mega drogi, ale realnie raczej nie ma szans na to, żeby taka operacja się opłacała

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post