Czy mam szansę na kredyt mieszkaniowy przy umowie o pracę na czas określony

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
Kredyciak
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:56

Czy mam szansę na kredyt mieszkaniowy przy umowie o pracę na czas określony

Post autor: Kredyciak » 20 lis 2017, 22:18

Czy mam jakieś szansę na otrzymanie kredytu mieszkaniowego na umowę o pracę na czas określony?
Pierwszą umowę podpisałem w styczniu 2016 roku na rok. Kolejną umowę otrzymałem na 3 lata od stycznia 2017 roku. Z tego co czytałem, to wygląda na to, że szansę mam nikłe. Czy to prawda? Proszę o szybką odpowiedź!!

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy mam szansę na kredyt mieszkaniowy przy umowie o pracę na czas określony

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 22:23

Niestety, ale podałeś za mało informacji. Z reguły banki wymagają umowy na czas nieokreślony, ale są od tego odstępstwa. Podaj tutaj nieco więcej danych, wówczas będziemy mogli Ci coś więcej powiedzieć:

Dochód netto/brutto
Stan cywilny i dochód drugiej osoby jeśli istnieje i zostaje włączona do kredytu
ilość osób w gospodarstwie domowym
inne zobowiązania kredytowe oraz alimenty jeśli są
cena nieruchomości
Twój wiek

Kredyciak
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:56

Re: Czy mam szansę na kredyt mieszkaniowy przy umowie o pracę na czas określony

Post autor: Kredyciak » 20 lis 2017, 22:27

2 156,72 PLN kwota netto/3 000,00 PLN kwota brutto
singiel
3 (mieszkam z rodzicami)
nie posiadam innych kredytów ani nie płacę alimentów
190 000 złotych
25 lat

Czy mam szansę na kredyt? Znajomi mówią, że nie...

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy mam szansę na kredyt mieszkaniowy przy umowie o pracę na czas określony

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 22:31

Jeśli jesteś sam kredytobiorcą, to niestety ale masz bardzo małe szanse na otrzymanie kredytu, nie jest to oczywiście wykluczone całkowicie. Niestety nie mam dostępu do bankowych kalkulatorów. Ponadto, pamiętaj, że banki wymagają minimum 10% wkładu własnego, a obecnie coraz częściej 20%.

Bank w Twojej sytuacji nałożył by ogromną marżę i odsetki, gdyż jesteś klientem podwyższonego ryzyka. Twoje szanse na kredyt zdecydowanie wzrosną pod warunkiem, że np. Twoi rodzice podżyrują Ci kredyt. Ty będziesz głównym kredytobiorcą.

Kluska
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:13

Re: Czy mam szansę na kredyt mieszkaniowy przy umowie o pracę na czas określony

Post autor: Kluska » 02 maja 2018, 2:47

Przy tak krótkiej umowie nie liczyłbym na kredyt mieszkaniowy. Pogadaj może z pracodawcą, żeby Ci ją przedłużył

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post