10 000 zł a umowa na czas określony

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
Domino
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2017, 20:52

10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Domino » 20 lis 2017, 21:00

Potrzebuje 10 000 zł na samochód i laptopa , zarobki 2200 zł netto ale umowa na czas określony do 2018 roku. Nigdy nie brałem wcześniej kredytów , mam 19 lat. Próbowałem w ING ale za krótka dla nich umowa i nie wyszła zdolność. Wniosek składany na początku listopada. Jakieś pomysły gdzie jeszcze można spróbować?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 21:14

W tej chwili nie masz praktycznie szans na otrzymanie kredytu. Bo z tego co rozumiem, umowa kończy Ci się z końcem roku? Jeśli tak, to musisz poczekać, aż otrzymasz nową. Zdolność kredytową przy 2200 na 10 000 złotych masz. Tutaj nie masz czym się przejmować. Jeśli masz możliwość, poproś pracodawcę o przedłużenie umowy wcześniej. I pamiętaj, aby nie składać teraz wniosków, bo pogorszysz swoją sytuację kredytową. Każdy odrzucony wniosek - obniża Twoją punktację w BIK. Poczekaj, aż będziesz miał przedłużoną umowę.

Pozdrawiam,

Domino
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2017, 20:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Domino » 20 lis 2017, 21:40

Umowa jest do końca września 2018. Raczej na pewno bedzie przedluzona, ale teraz wczesniej niz przed koncem tej mi nie dadza nowej chyba. Musialbym z szefem porozmawiac. Z laptopem moge sie wstrzymac ale samochod musze kupic zeby dojezdzac do pracy bo teraz wozi mnie ojciec ale od noweo roku wyjezdza zagranice i nie bedzie mial kto. A pracuje w takim miejscu ze autobusy ze do najblizszego przystanku jest prawie 2 km.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 21:53

1. Czy konto, na które otrzymujesz wynagrodzenie masz w banku ING?
2. Od kiedy jesteś zatrudniony w obecnej firmie?
3. Czy to jest Twoja pierwsza umowa w obecnej firmie?
4. Na jaki okres kredytowania składałeś wniosek?

Jeśli podasz te informacje, będę w stanie powiedzieć coś więcej,

Domino
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2017, 20:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Domino » 20 lis 2017, 23:07

1. Konto w Pekao, w ING zlozylem wniosek bo znajomy polecil, w Pekao doradca powiedzial, ze za krotka umowa
2. Od wrzesnia 2016, umowa na 2 lata do wrzesnia 2018, mysle ze nastepna bedzie na stale
3. Tak, to jest moja pierwsza umowa w tej firmie
4. Wniosek wstepnie z tego co pamietam na 12 miesiecy,

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 23:18

A więc tak:
Masz szansę na kredyt i myślę, że powinieneś spróbować w Alior Banku. Musisz znaleźć ogarniętego pracownika, który zrobi kredyt na odstępstwo (krótka umowa o pracę do przodu). Kredyt wtedy będzie niestety droższy, ale przy takiej wysokości kredytu to kwestia kilku stów. Jeśli dasz radę odpuścić sobie laptopa teraz, to rozumiem, że kwota kredytu się zmniejszy? W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem było by ustawienie takich opcji kredytu, aby ostatnia rata kredytu do spłaty była równa dacie wygaśnięcia umowy o pracę. Więc w tej sytuacji miałbyś mega wysokie raty. Bank nie może dać Ci kredytu, w którym rata będzie wynosiła ponad 40-50+% Twojego wynagrodzenia. Banki nie chcą udzielać kredytów dłuższych, niż okres umowy o pracę.

Tak czy siak, Twój pracodawca będzie musiał w tej sytuacji wypełnić zaświadczenie o zatrudnieniu na wzorze Alior Banku. Będąc w banku zapytaj się, czy w tej sytuacji promesa zatrudnienia coś pomoże.
Promesa zatrudnienia to papier, na którym pracodawca potwierdza, że zamierza dalej Ciebie zatrudniać, ale nie jest to wiążące i bank o tym wie. Warto też wspomnieć o tym księgowej, aby wspomniała analitykowi, że zamierzają Ci przedłużyć umowę.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji i masz jakieś pytania, daj znać. Ew daj znać, co Ci powiedzieli w Alior Banku. Jest jeszcze Getin Bank w ostateczności - ale nie polecam ( W twoim wypadku żądali by jeszcze świadectwa maturalnego w Getinie)

Domino
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2017, 20:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Domino » 20 lis 2017, 23:35

Dzieki za odpowiedz. Czyli wniosek moge skladac juz teraz czy lepiej poczekac skoro niedawno co skladalem w ING? Na samochod potrzebuje tak z 5-6 tysiecy bo mam juz upatrzony a nie chce byle czego kupowac zeby potem co chwile do niego dokladac. Raty nawet jak beda troche wyzsze to dam rade bo dorabiam jeszcze oprocz pracy w kilku miejscach takze z tym nie bedzie problemu.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 23:46

Składałeś tylko jeden wniosek tak? Jeśli tak, to możesz bez obawy składać drugi. Dla bezpieczeństwa wnioskowałbym o 5 000 złotych. Jeśli przyznają Ci kredyt, to analityk zaznaczy, że np. maksymalna kwota kredytu to np. 6800 złotych (przykład) i wówczas będziesz mógł wziąć większą. Bo oni wyliczą całkowitą Twoją zdolność, ale w tej sytuacji wyskoczyłbym na 5 tysięcy. Przy 5 tysiącach, na 10 miesięcy (zakładając, że do końca tygodnia złożysz wniosek i otrzymasz kredyt) rata wyniesie koło 650 złotych, maks 700 i to byłoby już drogo. Ale mieściłbyś się w poniżej 40% wartości wynagrodzenia. Więc powinno się udać. Tylko - widzisz, szukaj jakoś ogarniętego pracownika banku. Z doświadczenia wiem, że połowa pracowników banków nie wie, że można wniosek o kredyt na odstępstwo złożyć. Ale Alior Bank - powinno się udać. Radze Ci się śpieszyć, bo jak skończy się miesiąc ten, to będziesz miał już -1 miesiąc krócej umowę o pracę i będzie trudniej o kredyt.1 ratę kredytu jak dostaniesz teraz, będziesz płacił w grudniu. Jak złożysz wniosek w grudniu, to dopiero w styczniu i maks 9 rat, a nie 10.

Domino
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2017, 20:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Domino » 20 lis 2017, 23:56

Tak, tylko jeden w ing na razie skladalem i jak sie nie udalo to dalem spokoj bo myslalem ze wszedzie bedzie tak samo. Pojde w tym tygodniu do Aliora i zobaczymy. To jak bede skladal wniosek to mam powiedziec doradcy zeby probowal zrobic na to odstepstwo? Bo normalnie to pewnie znowu bedzie gadka ze umowa krotka a jak mam znowu nic nie zalatwic to szkoda brac wolnego w pracy.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: 10 000 zł a umowa na czas określony

Post autor: Fiesch » 21 lis 2017, 0:01

Tak, na odstępstwo, i powiedz, że chcesz 5k rozłożone na raty do końca umowy o pracę, a nie dłużej. Jeśli Alior Cie odrzuci, nie wal więcej wniosków. Może okazać się, że Alior przy takiej kwocie nie będzie miał problemów z tym, że umowa jest do września, bo masz rok zatrudnienia wstecz. Podpytaj się pracodawcy, czy wystawi Ci promesę zatrudnienia, jeśli w banku powiedzą, że ją zaakceptują

ODPOWIEDZ