Karta kredytowa - najlepsza na wyjazd do USA

Jak korzystać z kart kredytowych aby nie popaść w długi? Jak zbudować pozytywną historię kredytową bez żadnych kosztów? Czy karta kredytowa jest w ogóle potrzebna? Tutaj znajdziesz odpowiedzi
duch
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:55

Karta kredytowa - najlepsza na wyjazd do USA

Post autor: duch » 20 lis 2017, 11:52

W lutym wyjeżdżam do Stanów Zjednoczonych z całą rodziną. Z tego, co znajomi mi mówili, najlepiej wyrobić sobie kartę kredytową, którą będę mógł płacić w stanach. Chciałem się zapytać, co możecie polecić. Żeby nie stracić za dużo pieniędzy na przewalutowaniu. Zdolność kredytową mam na pewno, tylko potrzebuję pomocy przy wyborze karty... pomocy!:P

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Karta kredytowa - najlepsza na wyjazd do USA

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 12:01

Osobiście jestem zadowolony z karty płatniczej MasterCard w dolarach - karta do konta walutowego. Działa spoko, choć koszty nie są najniższe. Czasami zdarza się, że z nieznanych przyczyn karta zostaje odrzucona i płatność trzeba powtórzyć. Ale to nie jest problem tylko tej karty. Większość kart ma taki problem.

Jeśli chodzi natomiast o kartę kredytową - nie doradzę Ci. Chociaż wiem, że kredytowa jest w stanach potrzebna, chociażby przy wynajęciu samochodu, bo blokują środki na karcie na poczet kaucji. Poczekaj trochę, ktoś na forum się wypowie i Ci pomoże :)

Misiu
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:46

Re: Karta kredytowa - najlepsza na wyjazd do USA

Post autor: Misiu » 26 lis 2017, 14:28

w USA działa najlepiej Mastercard, bo to jest amerykański wystawca kart, ale działają także karty VISA. Kartę kredytową polecam w Banku Zachodnim WBK. Mają też fajne ubezpieczenia, dość tanie, a mogą się przydać.

duch
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:55

Re: Karta kredytowa - najlepsza na wyjazd do USA

Post autor: duch » 26 lis 2017, 14:37

Zamówiłem kartę mastercard w millenium już, więc mam nadzieje, że się sprawować będzie dobrze

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post