Czy da się w jakiś sposób pozbyć komornika?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Hugonik
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:16

Czy da się w jakiś sposób pozbyć komornika?

Post autor: Hugonik » 13 kwie 2018, 22:35

Został mi wypowiedziany kredyt studencki w PKO BP, którego niestety nie spłacałem, bo.. byłem głupi. Raty wynosiły po 320 złotych, a ja to olałem i teraz mam komornika z t ego powodu. Do spłaty mam aż 18 tysięcy złotych. W obecnej chwili nie mam aż takiej gotówki, ale mogę spłącać ten kredyt po 1000 złotych miesięcznie. Tylko z tego co wyczytałem, to komornik będzie pobierał aż 15% od każdej wpłaty, czy to jest prawda? Czy komornik faktycznie tyle pobiera środków od każdej wpłaty????

Buffalo
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2018, 21:19

Re: Czy da się w jakiś sposób pozbyć komornika?

Post autor: Buffalo » 18 kwie 2018, 13:13

Nie jestem pewny, czy aż 15%, ale tak. Komornik pobiera % od każdej wpłaty, a dodatkowo nalicza koszty w postaci odetek i innych. Co ważne, możesz spróbować dogadać się z bankiem. Zbierz 20-30% wartości kredytu, dogadaj się na wpłatę tych pieniędzy i zawarcie ugody z wycofaniem sprawy od komornika. Myślę, że na raty po 1000 zł miesięcznie, zgodzą się bez problemu.

ODPOWIEDZ