Podżyrowany kredyt, a wypowiedziana umowa - co dalej?

Dyskusje na tematy nie koniecznie związane z kredytami lub szeroko pojętymi finansami. Jeśli Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych działów, zadaj je tutaj.
Hugonik
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:16

Podżyrowany kredyt, a wypowiedziana umowa - co dalej?

Post autor: Hugonik » 13 kwie 2018, 22:34

Dałem się namówić dobremu znajomemu, którego znałem od dziecka. Okazało się, że jest zwykłym oszustem, który po tym, jak mu podżyrowałem kredyt gotówkowy, uciekł za granicę, po spłaconych kilku ratach, a teraz okazało się, że umowa została jego wypowiedziana. Czy może mi ktoś powiedzieć, co w tej sytuacji mogę zrobić?? Boje się komornika, kredytu do spłaty jest prawie 80 000 złotych!!!!!

Buffalo
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2018, 21:19

Re: Podżyrowany kredyt, a wypowiedziana umowa - co dalej?

Post autor: Buffalo » 18 kwie 2018, 13:34

Tutaj przede wszystkim musisz spłacać kredyt - dogadaj się z wierzycielem, czyli bankiem. Jeśli chodzi o znajomego, polecam iść do prawnika. Na forum za bardzo z tym nie ma jak Ci pomóc. Jeśli chodzi o kredyt - musisz zawrzeć ugodę z bankiem, musisz to spłacać, a należności dochodzić od znajomego przed sądem.

Kriss
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:22

Re: Podżyrowany kredyt, a wypowiedziana umowa - co dalej?

Post autor: Kriss » 02 maja 2018, 2:49

Tak jak napisał przedmowca, musisz go spłacać, inaczej siądzie ci na wynagrodzenie i ew. na ruchomości i nieruchomości. Dalej do sądu z pozwem cywilnym, ale pogadaj z prawnikiem, bo może i karna sprawa wyjdzie.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post