Co komornik może zabrać z domu?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Pluszowy
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:32

Co komornik może zabrać z domu?

Post autor: Pluszowy » 29 mar 2018, 11:52

Mój syn ma komornika za niespłacony kredyt w banku. Chciałem się zapytać, co komornik może zabrać z domu? Właściwie wszystko, co jest w mieszkaniu, to ja kupiłem, nie syn. Komputer stoi w jego pokoju, ale on pokój dzieli z młodszym 8 lat bratem. Czy komornik może zabrać coś z mieszkania??

Wania
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:22

Re: Co komornik może zabrać z domu?

Post autor: Wania » 30 mar 2018, 9:06

Łatwiej napisać, co komornik nie zabierze. Komornik na pewno nie zabierze Ci lodówki, kuchenki, piekarnika. Nie może zabrać rzeczy, które są potrzebne do normalnego funkcjonowania. Ale na przykład TV może zabrać..

Katarynka
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:04

Re: Co komornik może zabrać z domu?

Post autor: Katarynka » 03 kwie 2018, 22:40

@Wania, ale chwile. Komornika ma syn, nie autor postu. To, że syn mieszka gdzieś, nie znaczy, że to są jego rzeczy. Nawet, a szczególnie u rodziców. Bo wiadomo, że to rodzice "budowali i wyposażyli" w 90% mieszkania swoje. W tej sytuacji - ech, niestety warto posiadać faktury albo rachunki jako dowód zapłaty...

ODPOWIEDZ