Czy bank musi informować dlaczego odrzucil wniosek?

Dyskusje na tematy nie koniecznie związane z kredytami lub szeroko pojętymi finansami. Jeśli Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych działów, zadaj je tutaj.
Pluszowy
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:32

Czy bank musi informować dlaczego odrzucil wniosek?

Post autor: Pluszowy » 29 mar 2018, 11:23

Mam 80 punktów w BIK, zarabiam 2200 złotych. Mam jeden kredyt, w którym rata to 300 złotych. Kredyt wzięty był na początku marca, nie mam żadnych opóźnień. Teraz chciałem dobrać drugi i dostałem odmowę. Drugi kredyt na 5000 złotych, z ratą 300 złotych... czemu odrzucili mój wniosek? nie było żadnej informacji

Akademia
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:22

Re: Czy bank musi informować dlaczego odrzucil wniosek?

Post autor: Akademia » 30 mar 2018, 8:54

Właśnie bank nie musi podać powodu, dla którego odrzucił wniosek. Ale często jednak podają. W twoim wypadku może chodzi o to, że drugi kredyt za szybko chciałeś. Pobierz swój raport z BIK i zobacz, co tam jest - może jakimś cudem ten kredyt do BIK (pierwszy) został źle wpisany, bo też czasami się i tak zdarza

Dzeninks
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:02

Re: Czy bank musi informować dlaczego odrzucil wniosek?

Post autor: Dzeninks » 01 kwie 2018, 11:27

Nie musi, ale często można się dowiedzieć. Jeśli przez internet, w mailu z informacją, że decyzja odmowna, jest podany powód często, że np. BIK. - ogólnie, no ale jest. Podobnie ze zdolnością, jak jej nie ma, też daje z automatu. Poza tym, jeśli kredyt w oddziale, pytaj się pracownika.

ODPOWIEDZ