Czy komornik moze unieważnić sprzedaż mieszkania?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Trymiga
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2017, 15:59

Czy komornik moze unieważnić sprzedaż mieszkania?

Post autor: Trymiga » 04 gru 2017, 16:03

Mój ojciec wpadł w długi. Zanim one wystąpił ojciec sprzedał mi mieszkanie, tj ja mu zaplaciłem za nie, póxniej on mi te pieniadze zwrocił. Komornik już na ojcu siedzi, ale sprawa jezcze wtedy u komornika nie byla jak mieszkanie było sprzedane. Czy komornik może unieważnić sprzedaż mieszkania????

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy komornik moze unieważnić sprzedaż mieszkania?

Post autor: Fiesch » 04 gru 2017, 21:27

W przypadku transakcji pomiędzy rodziną komornik może próbować unieważnić sprzedaż mieszkania. Chociaż nie jest to zasada. Jeśli problemy finansowe ojca wystąpił długo przed opóźnieniami w spłacie, które w efekcie doprowadziły do wypowiedzenia umowy, może się okazać, że komornik nic nie będzie mógł zrobić.

borok
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2017, 11:19

Re: Czy komornik moze unieważnić sprzedaż mieszkania?

Post autor: borok » 07 gru 2017, 11:28

Z tego co wiem, to komornik może dać cynk wierzycielowi że taki myk miał miejsce i wierzyciel występuje wtedy do sądu z czymś co nazywa się skarga pauliańska - żądanie unieważnienia sprzedaży (albo darowizny).

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy komornik moze unieważnić sprzedaż mieszkania?

Post autor: Fiesch » 11 gru 2017, 13:20

Zgadza się, ale jeśli długi wystąpił np. w styczniu 2017 roku a mieszkanie sprzedane było np. w 2015 roku, nie mogą czegoś takiego zrobić...

panmis
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2017, 10:41

Re: Czy komornik moze unieważnić sprzedaż mieszkania?

Post autor: panmis » 16 gru 2017, 10:54

Czytałem niedawno że skarga pauliańska za pozbycie się majątku przez powstaniem długu też w grę wchodzi ale oczywiście trudniej wykazać to, że ktoś pozbyl się majątku mając w przyszłości zamiar zaciągnąć dług i nie spłacić. Jak tego wierzyciel nie wykaże, to nici ze skargi pauliańskiej. Będąc wierzycielem w takiej sytuacji nie brałbym się za skargę pauliańską, szkoda kasy na proces sądowy kiedy szanse znikome.

ODPOWIEDZ