Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Połącz kilka kredytów w jeden. Tutaj dowiesz się gdzie najszybciej dostaniesz kredyt konsolidacyjny.
Marcys
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, 7:24

Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Post autor: Marcys » 23 lis 2017, 14:53

mam 4 kredyty, które spłacam regularnie od dłuższego czasu. niestety bardzo mnie drażni pilnowanie każdej raty i realizowanie przelewów kilka razy w miesiącu. Zastanawiałem się nad konsolidacją kredytów, ale nie wiem, czy to przypadkiem nie wyjdzie dużo drożej. jak sądzicie? suma wszystkich kredytow to okolo 48 tysiecy zlotych

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Post autor: Bankowiec » 23 lis 2017, 19:27

Konsolidacja może się opłacić pod warunkiem, że będzie zrobiona z głową. Napisz proszę nieco więcej szczegółów odnośnie tych 4 zobowiązań - jakie oprocentowanie mają poszczególne kredyty, czy są z ubezpieczeniem czy bez? Czy oprócz spłaty wszystkich zobowiązań chciałbyś otrzymać jakąś dodatkową gotówkę?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 0:16

Konsolidacja z zasady wychodzi drożej. Głównie ze względu dlatego, że udzielony już kredyt obciążony jest opłatami, które nie znikają nawet przy spłacie wcześniejszej, tak jak odsetki. Konsolidacja jest tańsza, jeśli chodzi o płatność miesięczną (mniejsza, łączna rata), ale w całkowitym rozliczeniu wyjdzie drożej. Jeśli dasz radę spłacać kredyty w takiej wysokości, jaką masz teraz, zrób sobie zlecenia stałe i po sprawie

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Post autor: Bankowiec » 02 gru 2017, 17:45

Fiesch pisze:
24 lis 2017, 0:16
Konsolidacja z zasady wychodzi drożej.
Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego jak drogi jest kredyt/kredyty, które miałyby być spłacane. Na rynku są dostępne oferty konsolidacyjne z prowizją 0%, bez ubezpieczenia, z oprocentowaniem rzędu 7-8%. osobiście miałem do czynienia z przypadkiem gdzie klient na konsolidacji nie stracił a zarobił - uzyskując solidny zwrot ubezpieczenia ze spłacanego kredytu.

Nie znamy parametrów kredytów autora wątku, więc ciężko póki co gdybać, trzeba czekać na więcej informacji.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Post autor: Fiesch » 03 gru 2017, 16:10

Zgadza się Bankowiec, ale prowizja w poprzednich kredytach jest wliczona w koszt kredytu. Spłacając go wcześniej opłata za prowizję nie znika. W przypadku ubezpieczeń, tak - jeśli jest duży zwrot, może i wyjdzie taniej, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że tu chodziło o kwoty mniejsze niż 100k, żeby ubezpieczenie było takie drogie. W przypadku wyższych kredytów, tak - może się opłacić, w przypadku niższych, w 90% nie

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Kiedy opłaca się konsolidacja kredytow?

Post autor: Bankowiec » 12 gru 2017, 23:23

W przypadku wyższych kredytów, tak - może się opłacić, w przypadku niższych, w 90% nie
Zależy co rozumieć pod pojęciem "opłaca się" - jeśli bezpośredni zarobek - to i owszem, w zdecydowanej większości się nie opłaci bo trudno zarabiać na kredytach.

Właściwie pomyślana konsolidacja może dać sporo oddechu przy nieznacznym wzroście całkowitych kosztów. Jeśli komuś rata spadnie o połowę (np z 600 na 300 zł) a okres kredytowania wydłuży o kilkanaście mies, to nawet przy wzroście kosztów całkowitych gra może być warta świeczki. Szczególnie gdy ktoś funkcjonuje od pierwszego do pierwszego.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post