Nadpłata kredytu mieszkaniowego w PKO BP

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
Czarek
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2017, 18:26

Nadpłata kredytu mieszkaniowego w PKO BP

Post autor: Czarek » 06 gru 2017, 18:31

Od 3 lat spłacam kredyt mieszkaniowy zaciągnięty w banku PKO BP. Po roku chciałem ten kredyt nadpłacić kwotą w wysokości 6 tysięcy złotych, ale Pani w banku powiedziała, że muszę zapłacić procent od kwoty nadpłaty, że poniosę tego koszty. Czy ktoś wie, czy coś zmieniło się w tej kwestii obecnie??

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Nadpłata kredytu mieszkaniowego w PKO BP

Post autor: Bankowiec » 09 gru 2017, 11:13

Czy ktoś wie, czy coś zmieniło się w tej kwestii obecnie??
Musisz sprawdzić jakie są zapisy w umowie odnośnie nadpłat i okresu po którym nie będą one obarczane dodatkową prowizją , panią w okienku się nie sugeruj. Z doświadczenia wiem, iż wiedza pracowników oddziałów, zwłaszcza w segmencie kredytów hipotecznych jest często daleka od ideału.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Nadpłata kredytu mieszkaniowego w PKO BP

Post autor: Fiesch » 11 gru 2017, 10:12

Zazwyczaj w PKO okres ten wynosi 5 lat. Przy kwocie 6k wydaje mi się, że obecnie nadpłata będzie nie opłacalna, jeśli chodzi o koszty. Natomiast przy wyższej kwocie, opłata mimo wszystko już teraz może być opłacalna, bo później od razu spadną Ci odsetki. Trzeba to po prostu przeliczyć. 200 złotych kosztuje aneks do umowy o ile dobrze pamiętam. I tak jak wspomniał Bankowiec, jeśli pytasz się o kredyt hipoteczny idź do okienka, gdzie obsługują kredyty hipoteczne.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post