Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Pumba
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2017, 16:49

Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Pumba » 23 lis 2017, 16:55

Czy windykator może rozmawiać z moim sąsiadami o długach? Tyle czytałem, że tak czesto robią i telefonicznie pani mnie straszyla zebym splacil, chyba ze chce zeby sasiedzi dowiedzieli się o moim długu. Czy windykator może mówić o tym moim sąsiadom? To jest legalne?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 1:23

Nie, w żadnym wypadku nie jest to legalne. Windykator nie ma prawa rozmawiać o Twoich sprawach finansowych z sąsiadami, ani innymi osobami trzecimi. Windykator terenowy nie ma prawa powiedzieć nawet: Dzień dobry, jestem z windykacji, szukam osoby xyz - bo łamie prawo w ten sposób.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Bankowiec » 03 gru 2017, 13:32

Tak jak wspomniał @Fiesch - windykator nie ma prawa włączać w sprawę osoby trzecie. Inna kwestia, że tego typu firmy potrafią umiejętnie ślizgać się na granicy prawa stosując triki przy których tajemnicy bankowej nie łamią, ale dociekliwy sąsiad bez trudu będzie w stanie wywnioskować o co chodzi.

borok
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2017, 11:19

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: borok » 07 gru 2017, 11:30

Komornik może (rozpytanie) windykator nie może bo nie ma uprawnień komorniczych.

Kotel
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2017, 15:15

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Kotel » 08 gru 2017, 14:40

borok, ale komornik też nie może chyba chodzić po sąsiadach od tak sobie? To chyba nie jest tak hop siup co?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Bankowiec » 12 gru 2017, 22:40

@Kotel, zależy. Może próbować ustalić do kogo faktycznie należy (kto go użytkuje) np samochód, czy ciągnik, który mógłby stanowić przedmiot zajęcia. Sąsiadów tajemnica żadna nie obowiązuje. Druga sprawa, w trakcie ewentualnych czynności komorniczych Komornik pojawia się na miejscu razem z policją - trudno np przy eksmisji zachować całkowitą anonimowość działań.

Casablanca
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, 10:41

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Casablanca » 19 gru 2017, 22:41

mnie wlasnie strasza pracownicy getback ze przyjda do mnie do domu... nie wiem co robic... nie moge ich jeszcze splacic

Malboro
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2017, 10:46

Re: Czy windykator może rozmawaić z moimi sąsiadami o długach?

Post autor: Malboro » 20 gru 2017, 17:42

Windykator nie może rozmawiać z sąsiadami, tj, może, ale nie może powiedzieć o co chodzi!!!! Ale byłem i widziałem sytuacje, w której niestety robili straszną siarę...

ODPOWIEDZ