Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
AdamN
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:41

Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: AdamN » 26 lis 2017, 15:02

Spłacam kredyt gotowkwy juz 4 lata. Pozostało mi jeszcze 9 rat, ale z oszczednosci jestem w stanie splacic juz kredyt wcześniej. czy mogę to zrobic? Czy wtedy poniose mniejsze koszty? Czy wystarczy, ze przeleje po prostu pieniadze na ten rachunek techniczny i po sprawie?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: Bankowiec » 26 lis 2017, 15:23

Witaj. Jak najbardziej możesz spłacić kredyt przed czasem, oszczędzisz wtedy na odsetkach.
Czy wystarczy, ze przeleje po prostu pieniadze na ten rachunek techniczny i po sprawie?
Najbezpieczniej będzie udać się do banku i tam wszystko pozamykać. Sam jestem zwolennikiem obsługi online, ale przy kredytach wolę fatygować się osobiście. Rachunek na jaki dokonuje się wpłat rat nie zawsze jest tożsamy z rachunkiem do całkowitej spłaty kredytu. Żeby więc mieć pewność, że wszystko jest jak należy lepiej udać się do oddziału.

Czy kredyt był ubezpieczony?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: Fiesch » 26 lis 2017, 19:01

Tak jak wspomniał Bankowiec. Ja tylko dodam, bo widzę, że Bankowiec wspomniał o ubezpieczeniu, że przy wcześniejszej spłacie kredytu masz szansę na zwrot pieniędzy za ubezpieczenie (część kasy). Bank sam raczej Ci nie da tych pieniędzy z dobrej woli. Musisz napisać do nich pismo. Zazwyczaj w ciągu 14 dni dostaniesz kase na konto.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: Bankowiec » 03 gru 2017, 20:29

Bank sam raczej Ci nie da tych pieniędzy z dobrej woli.
Jasna sprawa. Kredytu może już nie być (spłacony), ale ochrona nadal trwa dopóki klient nie złoży rezygnacji. Niestety bardzo dużo kredytobiorców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki zwrot im się należy. Jeden z ciekawszych przypadków z jakimi miałem do czynienia to klientka, która po spłacie całkowitej kredytu uzyskała ze zwrotu ubezpieczenia 12 000 złotych a o tym, że może otrzymać taki zwrot dowiedziała się ode mnie... W banku gdzie spłacała kredyt nikt oczywiście nie raczył się na ten temat wypowiedzieć.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: Fiesch » 04 gru 2017, 12:10

Przy moim kredycie wyszło około 1800 złotych, zaś u mojej siostry 4k, natomiast u znajomego jedynie 200 złotych, ale on miał mały kredyt gotówkowy. Ale i 200 złotych na ulicy nie leży :)

Tajger
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017, 15:51

Re: Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: Tajger » 04 gru 2017, 15:57

Ja spłaciłem wcześniej kredyt gotowkowy. Dwie ostatnie raty za jednym razem ale w oddziale banku, bo przelewajac na kredyt moze pojawic sie jakis bład i moze to zle zostac zaksiegowane

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy można spłacić wcześniej kredyt gotówkowy?

Post autor: Bankowiec » 05 gru 2017, 0:20

Tajger pisze:
04 gru 2017, 15:57
moze pojawic sie jakis bład i moze to zle zostac zaksiegowane
Główne problemy wynikają stąd, że rachunki do spłaty rat oraz do spłaty całkowitej kredytu nie zawsze są takie same o czym klienci nie wiedzą (nie doczytują). Później pojawiają się takie kwiatki, gdzie kwota do całkowitej spłaty kredytu zostaje przelana na rachunek do spłaty rat, klient myśli, że kredyt jest już zamknięty a w rzeczywistości cała kwota leży na rachunku do rat i raty potrącane są co miesiąc. Klient orientuje się po 2-3 miesiącach, że kredyt jest nadal aktywny, przychodzi do banku go definitywnie zamknąć, a tu kolejne zaskoczenie - musi dopłacić bo kwota do spłaty całkowitej jest już wyższa o 2-3 miesięczne odsetki. Multum takich przypadków przerabiałem. Ludzie w ogóle nie czytają umów, albo kartkują, ale nic z tego nie rozumieją.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post