Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Jak korzystać z kart kredytowych aby nie popaść w długi? Jak zbudować pozytywną historię kredytową bez żadnych kosztów? Czy karta kredytowa jest w ogóle potrzebna? Tutaj znajdziesz odpowiedzi
Wrona
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2017, 16:27

Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Post autor: Wrona » 23 lis 2017, 16:31

Składalem wnioek o karte kredytowa z limite 5000 zlotych. nie dostalem jej, bo mam malo punktów w bik, tak pani w okienku powiedziala. Ile musze miec punktow zeby moc w banku wziac karte kredytowa? Moze byc mniejszy limit nawet 3000

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 1:42

Nie ma minimalnego scoringu, który umożliwia otrzymanie karty kredytowej. Bank na podstawie punktacji w BIK tworzy swoją ocenę, na której się dalej opiera. Więc nie da się tego określić. Na pewno poniżej 300 pkt otrzymanie karty kredytowej będzie wiązało się z cudem.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Post autor: Bankowiec » 25 lis 2017, 15:00

Tak jak wspomniał kolega wyżej, punktacja w BIK jest tylko wskaźnikiem stosowanym przez BIK, znaczenie ma historia kredytowa, oraz dochody, rodzaj umowy, wiek, stan cywilny, a nawet miejsce zamieszkania klienta - w oparciu o te dane bank dokonuje własnej analizy.

Chyba, że mówimy o złej historii kredytowej (czego efektem jest również niska punktacja), wtedy trudno o jakikolwiek produkt.

Możesz napisać jak obecnie wygląda Twoja historia kredytowa? (posiadasz jakieś aktywne zobowiązania?, są terminowo spłacane? - a jeśli są opóźnienia to jak duże?)

W oparciu o te informacje spróbujemy coś doradzić.

Zbyszek1
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:08

Re: Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Post autor: Zbyszek1 » 26 lis 2017, 14:10

Ja przy 330 punktach nie dostalem karty kredytowej a probowalem w kilku bankach. Niestety punktacja 300 punktow to malo, bo podobno srednia to okolo 390 pkt i ponizej jest juz slabo

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Post autor: Bankowiec » 03 gru 2017, 17:12

@Zbyszek1 - no niestety 330 punktów to również bardzo, bardzo mało. Jeśli już mówimy o punktacji jako takiej to za dobrą punktację można uznać +440 wzwyż. Chociaż tak jak wspomniałem w poprzednim wpisie, nie zawsze niska punktacja przekłada się bezpośrednio na złą historię - często może być ona również wynikiem dużej ilości kredytów (i związanego z tym ryzyka utraty płynności finansowej) lub dużej ilości zapytań złożonych w krótkim czasie.

Lokki
Posty: 21
Rejestracja: 03 gru 2017, 12:24

Re: Ile trzeba punktów w BIK zeby dostac karte kredytowa?

Post autor: Lokki » 03 gru 2017, 17:50

Ja dostalem swoja pierwsza karte kredytowa nie majac nigdy wczesniej zadnego kredytu. Ale jak juz ja dostalem to splacalem sumiennie bo tak to dziala. Jak jestes wiarygodny dla bankow to ci beda pozyczac, jak od znajomych sie pozycza to tak samo nikt nie bedzie pozyczal na wieczne nieoddanie :) Trzeba dbac o swoja reputacje bo nigdy nie wiadomo kiedy czlowiek bedzie w potrzebie

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post