Jak długo idzie przelew bankowy?

Nie posiadasz konta bankowego i zastanawiasz się, w którym banku założyć? Lub posiadasz konto ale nie jesteś z niego zadowolony i chciałbyś je zmienić? Poznaj opinie forumowiczów.
Ogrodnik
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2017, 16:43

Jak długo idzie przelew bankowy?

Post autor: Ogrodnik » 23 lis 2017, 16:49

Czekam na przelew bankowy z wynagrodzeniem. Powiedziano mi ze pieniadze wyslane zostały 20stego listopada. Dziś mamy 23 listopada i dalej nie ma tych pieniedzy, czy to mozliwe ze przelew idzie aż tak długo?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Jak długo idzie przelew bankowy?

Post autor: Bankowiec » 23 lis 2017, 20:07

Jeśli przelew wykonywany jest pomiędzy kontami w Polsce - idzie przez system ELIXIR. W takim przypadku powinien być u Ciebie najpóźniej w kolejnym dniu roboczym od momentu jego wysłania. Najprościej będzie zadzwonić/zapytać w miejscu pracy o powody opóźnienia. Pracodawca ma obowiązek wypłacić należne wynagrodzenie w terminie ustalonym w umowie.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak długo idzie przelew bankowy?

Post autor: Fiesch » 26 lis 2017, 20:17

Tak jak napisał Bankowiec. Musisz to wyjaśnić z z pracodawcą lub kadrami. Jeśli oni faktycznie wysłali przelew, rachunki się zgadzają, a on nie doszedł, to oni będą musieli to rozwiązać w banku. Ty niczego sam się nie dowiesz

Maronn
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:10

Re: Jak długo idzie przelew bankowy?

Post autor: Maronn » 29 lis 2017, 21:51

A nie masz problemów z komrnikiem albo coś? Bo u mnie jak komornik wszedł pracodawca pensji nie wysyłał ustalonego dnia, bo wczesniej potracali pieniadze;/

Lokki
Posty: 21
Rejestracja: 03 gru 2017, 12:24

Re: Jak długo idzie przelew bankowy?

Post autor: Lokki » 03 gru 2017, 17:35

Potwierdzam, przelew powinienes miec na drugi dzien. Ja wysylam duzo przelewow do roznych bankow i czesto jak wysle do poludnia to dochodza jeszcze tego samego dnia, jak wysle wieczorem to sa u odbiorcy na drugi dzien. Nigdy mi sie nie zdarzylo zeby przelew szedl dluzej.

ODPOWIEDZ