Gdzie konto żeby komornik nie znalazł?

Nie posiadasz konta bankowego i zastanawiasz się, w którym banku założyć? Lub posiadasz konto ale nie jesteś z niego zadowolony i chciałbyś je zmienić? Poznaj opinie forumowiczów.
Kazio
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, 7:26

Gdzie konto żeby komornik nie znalazł?

Post autor: Kazio » 23 lis 2017, 15:08

Gdzie mogę założyć konto żeby nie znalazł go komornik. Nie spłaciłem pożyczki w banku i teraz nie moge robic przelewów a i tak cześc ieniedzy zabiera dla mnie!! I zabrał mi pieniądze z konta. W jakim banku założyć konto zeby komornik go nie znalazł

Pumba
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2017, 16:49

Re: Gdzie konto żeby komornik nie znalazł?

Post autor: Pumba » 23 lis 2017, 16:57

Nie ma chyba takiego kont ale kolezanka mowila ze ma konto w banku spoldzielczym i ze podobno tam jej nie zajał ale nie wiem czy to prawda, ale w sumie to malo znany bank jet to moze i tak

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Gdzie konto żeby komornik nie znalazł?

Post autor: Bankowiec » 23 lis 2017, 20:14

@Kazio - nie ma znaczenia, w którym banku/banku spółdzielczym/SKOKu założysz konto - Komornik i tak je zajmie jeśli będziesz jego właścicielem/współwłaścicielem. Jedyne wyjście to przelew środków na konto osoby trzeciej (ktoś z rodziny, itp) - Komornik nie ma prawa zająć takiego konta.

Powyższa metoda nie uchroni od zajęcia wynagrodzenia gdyż to jest dokonywane z pośrednictwem księgowości w miejscu pracy (na żądanie Komornika), jednak sprawdza się gdy masz jeszcze jakieś inne doraźne źródła zarobkowania i nie chcesz by środki z tego tytułu zostały zajęte.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Gdzie konto żeby komornik nie znalazł?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 1:49

Tak jak powiedział Bankowiec. Nie ma szansy, aby mieć konto w banku, skoku lub gdzieś indziej, którego nie zajmie komornik. Obecnie jest system z którego korzystają komornicy i US, usprawniający działanie obu instytucji. Wystarczy, zę złożą zapytanie i z automatu mają info o posiadanych rachunkach przez dłużnika.

Lokki
Posty: 21
Rejestracja: 03 gru 2017, 12:24

Re: Gdzie konto żeby komornik nie znalazł?

Post autor: Lokki » 03 gru 2017, 15:19

Znajoma miala konto i w normalnym banku (PKO) i w skoku (stefczyk) i w banku spoldzielczym. Jak wszedl komornik to na wszystkich miala i konta i karty poblokowane. Nie da sie od tego uciec :D

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post