Czy spóldzielnia mieszkaniowa wpisuje do KRD i BIG?

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
pstrag
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:11

Czy spóldzielnia mieszkaniowa wpisuje do KRD i BIG?

Post autor: pstrag » 30 lis 2017, 19:05

zalegam już z 15 czynszami w spoldzielni mieszkaniowej. kwota opiewa na prawie 5 tysięcy złotych. Nie miałem pracy stąd wlasnie zaleglos. w grudniu minie 3 miesiac pracy na umowe o prace i chcialem starac sie o kredyt. czy myslicie, ze spoldzielnia wpisala mnie do krd lub i big?

Tostt
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:23

Re: Czy spóldzielnia mieszkaniowa wpisuje do KRD i BIG?

Post autor: Tostt » 01 gru 2017, 12:20

Z tego co wiem, to moja spóldzielnia mieszkaniowa wpisuje do KRD i do BIG osoby, które zalegają z czynszem. Ale robią to po bardzo długim czasie, chyba po roku. W spóldzielni raczej bez większych problemów da się dogadać, jeśli masz zadłużenie. Rozłożą ci to na raty. Przynajmniej u mnie tak jest

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy spóldzielnia mieszkaniowa wpisuje do KRD i BIG?

Post autor: Fiesch » 03 gru 2017, 16:14

Każda firma praktycznie może wpisać Ciebie do KRD. Podobnie w przypadku pożyczek prywatnych, które nie są spłacane. Jeśli sprawa w spółdzielni nie trafiła do sądu i lub komornika, a nawet jeśli trafiła, bardziej niż kredyt opłaci CI się porozumieć ze spółdzielnią. Mogą rozłożyć Ci na raty, wówczas będziesz musiał płacić większy czynsz, ale podobnie co miesiąc musiałbyś spłacać kredyty

ODPOWIEDZ