Jak długo idą pieniądze z paypal na konto w BZWBK

Zastanawiasz się, jak długo idzie przelew z innego kraju? Chcesz się dowiedzieć jak działa wybrany produkt bankowy? Po prostu zapytaj!
Olejek
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 18:31

Jak długo idą pieniądze z paypal na konto w BZWBK

Post autor: Olejek » 26 lis 2017, 18:36

Jak długo idą pieniądze z paypala wypłacone na konto w Banku Zachodnim WBK? Z tego co słyszałem, idą nawet 5 dni. Czy to prawda? Czy da się to jakoś przyśpieszyć? Trochę to śmieszne, że wpłacić pieniądze można w kilka sekund, a na wypłatę czeka się kilka dni...

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak długo idą pieniądze z paypal na konto w BZWBK

Post autor: Fiesch » 26 lis 2017, 19:26

Z mojego doświadczenia wynika, że pieniądze idą 2-3 dni robocze. Jak pieniądze wyślę nad ranem np. w poniedziałek, to zazwyczaj we wtorek na ostatnim ksiegowaniu je mam. Natomiast jak kasę zlecę na konto po południu, wówczas mam po 2 dniach.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Jak długo idą pieniądze z paypal na konto w BZWBK

Post autor: Bankowiec » 03 gru 2017, 14:54

Z tego co słyszałem, idą nawet 5 dni.
Taki bufor zakłada PP, czyli mogą iść do 5 dni, co oznacza, że najpóźniej piątego dnia roboczego będziesz je mieć na koncie. Często są znacznie wcześniej.
Trochę to śmieszne, że wpłacić pieniądze można w kilka sekund, a na wypłatę czeka się kilka dni
Wynika to z procedur bezpieczeństwa, przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Każda wypłata musi być autoryzowana przez pracownika PP, inaczej byłoby to doskonałe źródło dla różnej maści cyberprzestępców aby przerzucać środki między kontami w kilka sekund.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post