Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Dyskusje dotyczące szeroko pojętych ubezpieczeń, w szczególności ubezpieczenia kredytów oraz transakcji finansowych.
Serowy1
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2018, 22:16

Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Post autor: Serowy1 » 22 sty 2018, 15:40

Naszło mnie takie pytanie w zwiazku z wydarzeniami w mojej rodzinie. Wychowuje sam dwójkę synów, którzy są już prawie pełnoletni. Spłacam kredyt mieszkaniowy, którego do spłaty zostało jeszcze 70 000 złotych. Mam ubezpieczenie na życie w banku przy kredycie. I załóżmy, taka sytuacja: ginę w wypadku, ubezpieczenie jest na sumę 150 000 zł w przypadku śmierci. Bank jest beneficjentem wtedy, ale zostanie 80 000 złotych. Więc co wtedy się stanie z tymi 80 000 złotych?? Czy te pieniądze pójdą w całości na spłatę kredytu, czy resztę otrzymają moje dzieci?

makro
Posty: 37
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:30

Re: Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Post autor: makro » 25 sty 2018, 17:45

Bank zwróci pieniądze dla Twoich dzieci, tu nie ma wątpliwości.

Tyler
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:16

Re: Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Post autor: Tyler » 10 lut 2018, 21:31

Tak jak napisał Makro, poza tym zawierając umowę o ubezpieczenie na życie, w pisuje się także ludzi, którzy mają prawo do tych pieniędzy - pozostałej części, z automatu jest tam wpisany także bank.

Kornik
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:25

Re: Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Post autor: Kornik » 30 mar 2018, 9:24

Od razu widać, że nie czytasz umowy. W umowie masz wszystko napisane..

DanielKreig
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2021, 17:39

Re: Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Post autor: DanielKreig » 15 lis 2021, 17:43

po pierwsze najlepiej jest przeczytać umowę ubezpieczeniową, którą podpisuje się z prawnikiem. ale na początku to wszystko jest sztuczne i strata pieniędzy, bo najlepiej jest zainwestować w coś pożytecznego i dochodowego. mój przyjaciel ostatnio doradził mi legalne-kasyna i zrozumiałem, że lepiej jest nie oszczędzać, ale od razu zainwestować pieniądze w coś dochodowego, [mod] nie bój się, bo tutaj wszystko jest uczciwe i przejrzyste, regularne wypłaty w dowolny sposób wygodny dla ciebie i ogromne bonusy czekają na ciebie. więc strass

realizm
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2022, 12:44

Re: Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Post autor: realizm » 15 lip 2022, 11:02

Ja szczerze powiedziawsze nie mam takiego ubezpieczenia. [mod]

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post