Czy wnioski o kredyt obniżają punktacje w bik?

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Jaro
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 19:58

Czy wnioski o kredyt obniżają punktacje w bik?

Post autor: Jaro » 26 lis 2017, 14:03

czy moze mi ktos powiedziec czy wnioski o kredyt obnizaja punktacje w bik? jesli tak, to o ile. doradca kredytowy zlozyl mi 8 wniosków na raz i wszystkie zostaly odrzucone. nie powiedzial mi ze tak duzo wnioskow wysylal. czy da sie to jakos naprawic, zepsuta punktajce?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy wnioski o kredyt obniżają punktacje w bik?

Post autor: Bankowiec » 26 lis 2017, 14:41

Witaj. Tak - każdy wniosek kredytowy obniża punktację w BIK, trudno powiedzieć o ile, algorytm BIK nie jest publicznie dostępny.

Przy 1-3 zapytaniach (w ciągu 3 ostatnich miesięcy) nie stanowi to większego problemu w uzyskaniu kredytu. Natomiast powyżej 3 zapytań można się spotkać z automatyczną odmową i to nawet pomimo dobrej historii kredytowej. Banki w ten sposób zabezpieczają się przed wyłudzeniami (wiele kredytów branych w krótkim czasie)

Przy 8 zapytaniach możesz właściwie zapomnieć o kredycie przez najbliższe 3 miesiące.

Kapusniaczek
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:39

Re: Czy wnioski o kredyt obniżają punktacje w bik?

Post autor: Kapusniaczek » 26 lis 2017, 14:51

Kolega mówił, że jak sprawdzał raport z bik zamawiajac go dwa razy przed i po wnioskach, to srednio mu wyszlo, ze zapytanie o kredyt obniza o 17 punktów scoring w BIK, ale nie wiem czy to na pewno tak jest.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post