Dawne wpisy w BIK a kredyt mieszkaniowy.

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
Jaro
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 19:58

Dawne wpisy w BIK a kredyt mieszkaniowy.

Post autor: Jaro » 17 lis 2017, 21:41

Dobry wieczór,

dzisiaj dostalem odmowny wniosek o kredyt mieszkaniowy w Banku Zachodnim WBK. Mój wniosek o kredyt został odrzucony ze względu na stare wpisy w BIurze Informacji kredytowej. Wszystkie zadłużenia już spłaciłem ponad rok temu. umowy były wypowiedziane i był komornik. Czy jest bank w ktorym dostanę kredyt mieszkaniowy? jesli nie to ile mam czekać?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Dawne wpisy w BIK a kredyt mieszkaniowy.

Post autor: Fiesch » 17 lis 2017, 22:17

Zazwyczaj wpisy w Biurze Informacji Kredytowej "przedawniają się" po 2 latach. Nie znikają, ale tracą na "ważności". Zależy też od banku - bo banki mają swój wewnętrzny "scoring" wystawiany na podstawie historii z BIK. Jeśli kredyty zostały spłacone do końca, nie ma żadnych już zaległości, możesz spróbować i wystosować wniosek/żądanie o zaprzestanie przetwarzanie danych kredytowych. Wniosek składasz do banku, w którym miałeś kredyt.

Jaro
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 19:58

Re: Dawne wpisy w BIK a kredyt mieszkaniowy.

Post autor: Jaro » 26 lis 2017, 13:42

Czyli musze poczekać, aż minął dwa lata? A jak ten wniosek napisać? Czy w banku może mają wzory?i chyba poczekam te dwa lata a w tym czasie pozbieram pieniedzy wiecej na wklad wlasny

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Dawne wpisy w BIK a kredyt mieszkaniowy.

Post autor: Fiesch » 26 lis 2017, 19:09

Idziesz do banku ,mówisz, że wycofujesz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i tyle. Przy opóźnieniach jednak, bank ma prawo przetwarzać je przez nawet 5 lat. Po okresie 2 lat od spłaty, możesz spróbować złożyć znów wniosek

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post