Co komornik moze zabrac z mieszkania?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Aga788
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2017, 7:20

Co komornik moze zabrac z mieszkania?

Post autor: Aga788 » 23 lis 2017, 14:18

mam chwilowki których nie daje rade splacic. boje sie ze sprawy trafia do komornika. nie mam zadnych cennych rzeczy w domu. wiekszosc chwilowek bralam na zakup np. lodowki czy kuchenki albo pralki... czy komornik moze mi je zabrac? zamierzam splacac te dlugi ale musze uregulowac rachunki na poczatku... prosze o pomo!!!!!

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Co komornik moze zabrac z mieszkania?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 1:16

Komornik może zabrać wszystkie sprzęty mające wartość, lecz które nie są potrzebne do życia. Na pewno nie zabierze Ci ani kuchenki, ani lodówki, czy łóżka. Nie jestem pewny co do pralki, ale chyba też nie. Ale takie rzeczy jak: TV, komputer - może zabrać. Chyba, że udowodnisz, że są to rzeczy niezbędne do Twojej pracy zarobkowej.

Aga788
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2017, 7:20

Re: Co komornik moze zabrac z mieszkania?

Post autor: Aga788 » 26 lis 2017, 13:16

A czy to coś da, że np. laptop kupiony był na raty przez moich rodziców, ale jest u mnie w domu?? Czy mam mu fakturę pokazać, czy jak to dokładnie wygląda? Proszę o informację jak najszybciej!!

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Co komornik moze zabrac z mieszkania?

Post autor: Bankowiec » 26 lis 2017, 14:11

Teoretycznie Komornik nie ma prawa zająć rzeczy należących do osób trzecich, chyba, że będzie miał podejrzenie, że laptop w praktyce stanowi Twoją własność skoro jest w Twoim mieszkaniu i Ty z niego korzystasz na codzień. Także faktura jak najbardziej może pomóc, ale osobiście spodziewając się Komornika dałbym laptopa rodzicom na przechowanie. Mniej zachodu.

Jak wygląda Twoja obecna sytuacja, pracujesz? W jakiej wysokości są te zadłużenia?

Misiu
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:46

Re: Co komornik moze zabrac z mieszkania?

Post autor: Misiu » 26 lis 2017, 14:24

Uważam, że bankowiec ma rację. z tym, że uważaj z wynoszeniem wszystkich rzeczy z domu, bo ukrywanie majątku jest karane. Chociaż dość trudne do udowodnienia, ale jednak. Szczególnie, jeśli masz wscibskich sąsiadów

ODPOWIEDZ