kiedy znika wpis z bik?

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Tiger02
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2017, 7:21

kiedy znika wpis z bik?

Post autor: Tiger02 » 23 lis 2017, 14:21

mialem kredyt gotowkowy gdzie zalegalem z platnoscia raty prawie 3 miesiace. kredyt splaciłem 2 miesiace temu. czy ktos moze mi powiedziec kiedy znikają wpisy z biura informacji krdytowej o spoźnionej racie? co sadzicie o firmach usuwajacych wpisy z bik

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: kiedy znika wpis z bik?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 1:11

Średnio po 2 latach od spłaty opóźnionej raty, wpis ten traci na "wartości". Dalej obniża zaufanie banków, ale nie tak bardzo jak na początku. Wpis całkowicie znika po 5 latach.

Tiger02
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2017, 7:21

Re: kiedy znika wpis z bik?

Post autor: Tiger02 » 26 lis 2017, 13:19

A czy da się skutecznie usunać te wpisy z BIK? Bo widzialem, ze sa jakies firmy usuwajace wpisy z bik ale chca duzo pieniedzy a nie wiem czy to cos mi da? czy jakis bank daje kredyty z takim opoxnieniem??

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: kiedy znika wpis z bik?

Post autor: Bankowiec » 26 lis 2017, 13:51

Tiger02 pisze:
23 lis 2017, 14:21
mialem kredyt gotowkowy gdzie zalegalem z platnoscia raty prawie 3 miesiace. kredyt splaciłem 2 miesiace temu.
Prawie 3 miesiące to znaczy ile dokładnie dni? Przy opóźnieniu powyżej 60 dni bank ma prawo przetwarzać w BIK (nawet bez zgody klienta) informacje o tym zobowiązaniu przez 5 lat.
A czy da się skutecznie usunać te wpisy z BIK? Bo widzialem, ze sa jakies firmy usuwajace wpisy z bik ale chca duzo pieniedzy a nie wiem czy to cos mi da?
Takie firmy robią dokładnie to co mógłby zrobić samodzielnie każdy konsument - wysyłają w imieniu klienta (mając jego pełnomocnictwo) pismo do banku z cofnięciem zgody na przetwarzanie danych odnośnie danego zobowiązania.

Przy opóźnieniach do 60 dni i zamkniętym kredycie takie pisma są skuteczne. Jeśli natomiast opóźnienie było powyżej 60 dni to wszystko jest w gestii banku i żadne firmy nic tu nie pomogą - na pewno nie zrobią więcej niż sam byś mógł zrobić, dlatego nie warto według mnie za takie usługi płacić.

ODPOWIEDZ