Co się stanie, jeśli nie spłacę chwilówki?

Krótkoterminowe pożyczki gotówkowe online. Opinie i porady.
Polityczny
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2018, 15:16

Co się stanie, jeśli nie spłacę chwilówki?

Post autor: Polityczny » 02 sty 2019, 15:31

Byłem zmuszony wziąć chwilówkę. Nie miałem pieniędzy na spłatę jej, więc wziąłem kolejną małą i przedłużyłem tą pierwszą. Nie chce brać kolejnych. Chce nazbierać pieniądze i je spłacić. Co się stanie, jeśli nie spłacę tych dwóch chwilówek w terminie?

Biedroneczek
Posty: 18
Rejestracja: 06 maja 2018, 16:16

Re: Co się stanie, jeśli nie spłacę chwilówki?

Post autor: Biedroneczek » 18 sty 2019, 19:39

Po około 2 miesiącach od terminu spłaty chwilówki, zostanie sprawa do firmy zewnętrznej. Będą naliczane odsetki, a także opłaty za ponaglenia do zapłaty. Są jednak one (kwoty za te monity) ograniczone prawnie, więc kosmiczne kwoty to nie będą. Po pół roku najcześciej wierzyciel sprzedaje wierzytelności na zasadzie cesji. Po prostu kwota do spłaty Ci trochę urośnie.

Targeto
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2018, 15:26

Re: Co się stanie, jeśli nie spłacę chwilówki?

Post autor: Targeto » 29 sty 2019, 20:57

Najgorsze co można zrobić, to wziąć chwilówkę a następnie kolejną, żeby spłacić tą. Dogadaj się z wierzycielami na spłatę w ratach, na etapie windykacji możesz to zrobić.

Zarazek
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2018, 21:18

Re: Co się stanie, jeśli nie spłacę chwilówki?

Post autor: Zarazek » 12 mar 2019, 19:38

Staraj się przedłużyć terminy spłaty, nie po przez przedłużanie przelewami, ale deklaracjami, których dopełnisz. Tj. Zadeklaruj spłatę np 200 zł z danej kwoty, spłać to i umów się na kolejną spłatę. Po tym, jak minie termin na przedłużenie, będą chcieli się dogadać

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post