W jaki sposób działa lombard?

Dyskusje na tematy nie koniecznie związane z kredytami lub szeroko pojętymi finansami. Jeśli Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych działów, zadaj je tutaj.
Kantorek
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2018, 15:09

W jaki sposób działa lombard?

Post autor: Kantorek » 08 maja 2018, 23:49

Niestety nie mam szansy skorzystać ani z kredytu ani z żadnej firmy pożyczkowej, ponieważ mam komornika na koncie. Jestem w pod bramkowej sytuacji i zastanawiam się nad skosrzystaniem z pożyczki w lombardzie pod zastaw. Czy może mi ktoś w prosty i przystępny sposób wyjaśnić, jak działa lombard? Jak wyglądają tam pożyczki?

Kwasimodo
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2018, 21:27

Re: W jaki sposób działa lombard?

Post autor: Kwasimodo » 23 paź 2018, 21:31

Zostawiasz dany przedmiot pod zastaw. Dostajesz gotówkę, po czym masz np. termin 30 dni na zwrot kasy, jeśli nie zwrócisz w terminie, możesz to przedłużyć, ale musisz opłacić odsetki. Wtedy oni dalej będą trzymać "daną rzecz", jak nie opłacisz chociaż odsetek, wówczas zostanie sprzedany.

kojot
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:44

Re: W jaki sposób działa lombard?

Post autor: kojot » 21 paź 2019, 14:51

No właśnie. Czytelnie i sensownie wyjaśnione.

Patrisha
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2020, 13:49

Re: W jaki sposób działa lombard?

Post autor: Patrisha » 22 cze 2020, 13:53

Zdarza się, że rzecz jest sprzedawana przed terminem, więc należy pamiętać o wyborze lombardu i rzeczy, które chcemy tam umieścić. Możesz zacząć oszczędzać pieniądze z pomocą gier online. Często zarabiałam na życie w ten sposób, wystarczająco na większość moich kaprysów. Doskonała opcja dla tych, którzy długo grali lub lub lubią gry.

Homcer

Re: W jaki sposób działa lombard?

Post autor: Homcer » 01 wrz 2020, 15:00

Lombardy od dawna współpracują z tymi, którzy chcą pożyczać. Korzystanie z ich usług jest wygodne i niezbyt ryzykowne. Pieniądze są wydawane natychmiast, z dokumentów wystarczy paszport. Żadnych wezwań do kolekcjonerów, roszczeń i sądów. Maksymalną stratą jest sam depozyt. Lombard po prostu go sprzeda, jeśli dług nie zostanie spłacony w terminie.

ODPOWIEDZ