Mimo spłaty kredyt widnieje w BIK co robić?!

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Wizir
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 16:00

Mimo spłaty kredyt widnieje w BIK co robić?!

Post autor: Wizir » 24 lis 2017, 16:02

Mimo spłaty kredytu ponad 6 miesięcy temu, dalej on widnieje w BIK. Wiem to ponieważ składałem wniosek w banku o kredyt i nie mam zdolności kredytowej, bo tamten kredyt widnieje jako aktywny!!! Co mam zrobić? MAm wysłać pismo DO BIK?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Mimo spłaty kredyt widnieje w BIK co robić?!

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 21:14

W tej sytuacji musisz zgłosić się do oddziału banku, w którym miałeś ten kredyt. Oni to naprostują. Pisanie do Biura Informacji Kredytowej nic nie da, bo musi to naprostować bank. Miałem podobną sytuację z kredytem studenckim. W trakcie jego pobierania widniał jako spłacany i to w wysokości 1200 złotych miesięcznie. Może też wystarczyć zaświadczenie o spłacie kredytu, zanim bank wyprostuję wpis w BIK, zależy od analityka.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Mimo spłaty kredyt widnieje w BIK co robić?!

Post autor: Bankowiec » 25 lis 2017, 14:27

Jeśli zależy Ci na czasie to najlepszym rozwiązaniem będzie opcja nr 2, o której napisał przedmówca. Poproś w banku zaświadczenie o spłacie kredytu (ważne by znajdowały się na tym druku wszystkie szczegóły, przede wszystkim data umowy tożsama z tą widoczną w BIK, to samo odnośnie kwoty, data całkowitej spłaty, stosowne pieczątki).

Takie zaświadczenie w zupełności wystarczy, analitycy dobrze wiedzą, że aktualizacja danych w BIK nie zawsze przebiega szybko, sprawnie i przyjemnie. Kwestią wyprostowania tematu w BIK możesz się zająć w międzyczasie (pismo do banku, w którym brałeś ten kredyt)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post