Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym? Czy muszę?

Oferty banków, porady i opinie. Dowiesz się, w którym banku znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy (konsumpcyjny) oraz gdzie otrzymasz go najszybciej.
Michalek
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 15:22

Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym? Czy muszę?

Post autor: Michalek » 24 lis 2017, 15:24

Staram się o kredyt. Otrzymałem pozytywną decyzję kredytową. Wziąłem jednak dokumenty do domu, aby je przeczytać przed podpisaniem. Pracownik banku mówi, że muszę skorzystać z ubezpieczenia, które jest płatne. Tj. jest kredytowane razem z kapitałem. I zastanawiam się ,czy faktycznie muszę korzystać z tego ubezpieczenia?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym? Czy muszę?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 20:31

Nie musisz korzystać z ubezpieczenia przy kredycie gotówkowym. W tej sytuacji jednak, możliwe, że bank odrzuci Twój wniosek, rzadko się tak zdarza, ale jednak. Ponadto odrzucając ubezpieczenie bank może narzucić większą marżę

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym? Czy muszę?

Post autor: Bankowiec » 25 lis 2017, 11:48

Jak wyżej. Generalnie banki lubią dorzucać ubezpieczenie do umów kredytowych bo wtedy więcej zarabiają, jednak klient wcale nie musi się na nie zgadzać. Kredytowana polisa zwiększa ogólne koszty wynikające z umowy, a zakres takiego ubezpieczenia jest z reguły bardzo wąski (śmierć w wyniku udaru mózgu, zawału serca, nieszczęśliwego wypadku)

Napisz proszę ile wynosi składka tego ubezpieczenia?

Tyler
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:16

Re: Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym? Czy muszę?

Post autor: Tyler » 29 mar 2018, 20:08

Niby nie, ale w wielu sytuacjach albo ubezpieczenie albo pa pa kredyt.

Louis
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2018, 15:03

Re: Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym? Czy muszę?

Post autor: Louis » 07 maja 2018, 22:13

Wciskają zawsze te ubezpieczenie, a one są tak zrobione, że ich praktycznie nigdy nie da się użyć.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post