skardziona karta a płatność paypassem?

Dyskusje na tematy nie koniecznie związane z kredytami lub szeroko pojętymi finansami. Jeśli Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych działów, zadaj je tutaj.
Wiencej
Posty: 17
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:20

skardziona karta a płatność paypassem?

Post autor: Wiencej » 14 lut 2018, 14:57

Zgubiłem albo została mi skardziona karta płatnicza. Kapnąlem się dopiero po ponad tygodniu, bo zazwyczaj kartę zostawiam w domu i płacę gotówką. Okaało się, że codziennie dokonowane były płatności paypassem w różnych sklepach na 50 złotych, w sumie znikło mi 450 złotych. Byłem na policji i zanioslem papiery do banku, czy wiecie, czy może bank mi zwróci tą kasę? Czy po prostu przepadła?

Scully
Posty: 17
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:20

Re: skardziona karta a płatność paypassem?

Post autor: Scully » 14 lut 2018, 16:42

O ile się nie mylę, do wysokości 650 euro bank ma obowiązek zwrócić pieniądze, powyżej, jeśli nie masz ubezpieczenia, to będzie koniec - nie odzyskasz pieniędzy, chyba, że policja namierzy, wtedy - ale też nie zawsze się uda:<

Samik
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2018, 20:11

Re: skardziona karta a płatność paypassem?

Post autor: Samik » 09 kwie 2018, 22:56

Scully źle mówisz. Bank musi zwrócić pieniądze powyżej 650 euro jeśli płatność została dokonana PO TYM, JAK ZOSTAŁA KARTA ZGŁOSZONA JAKO SKRADZIONA. inaczej jeśli nie ma ubezpieczenia, małe szanse na odzyskanie pieniędzy od banku. Jedyna szansa, to znalezienie złodzieja i pozew karny/cywilny później

Kluska
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:13

Re: skardziona karta a płatność paypassem?

Post autor: Kluska » 02 maja 2018, 2:41

Bank nie odda Ci kasy, chociaż zdarzają się takie przypadki. Ale kradzież musi być zgłoszona na policję i musisz w banku złożyć reklamację. Jeśli ustalą sprawcę kradzieży wtedy od niego możesz dochodzić roszczeń o zwrot i tyle.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post