Ile zarabia się na youtubie

Zastanawiasz się, jak długo idzie przelew z innego kraju? Chcesz się dowiedzieć jak działa wybrany produkt bankowy? Po prostu zapytaj!
Lance
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:07

Ile zarabia się na youtubie

Post autor: Lance » 24 lis 2017, 14:10

Siema! Czy wiecie może, ile można zarobić na youtubie? Ile polski youtube płaci za 1000 wyświetleń? Zastanawiam się, czy opłaca się robić jakieś poradniki. Raczej wątpię, że będę miał milionowe wyświetlenia, a trochę trzeba zainwestować w sprzęt i zastanawiam się, czy mi to się opłaci. Dajcie znać!:D

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Ile zarabia się na youtubie

Post autor: Fiesch » 26 lis 2017, 12:58

Dochód w Polsce za 1000 wyświetleń jest stosunkowo nie duży. W Stanach za 1000 wyświetleń youtuber dostaje 3 dolce, ale też dostaje tylko kasę za 1000 wyświetleń pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Za wyświetlenia generowane przez ludzi z dalekiego wschodu, Europy, etc płaci się inaczej. Bo nie jesteśmy podobnie atrakcyjny reklamodawcom.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Ile zarabia się na youtubie

Post autor: Bankowiec » 26 lis 2017, 13:19

Lance pisze:
24 lis 2017, 14:10
zastanawiam się, czy mi to się opłaci.
Myślę, że źle podchodzisz do tematu. Jeśli już od startu nastawiasz się na zarobek to w przypadku jego braku Twój zapał do tworzenia/udoskonalania treści ulotni się szybciej niż myślisz.

Zadaj sobie pytanie czy to co chciałbyś oferować (poradniki - na jaki temat?) jest Twoją pasją? Czy jesteś w stanie robić to na dłuższą metę, być konsekwentnym w działaniu? Wreszcie - czy robiłbyś to również za darmo?

Zarobek na youtubie często jest wypadkową różnych losowych zdarzeń, których nie da się zaplanować. Czy ktoś spodziewał się, że jakieś koreańskie disco (Gangnam Style) osiągnie 3 miliardy wyświetleń? Przecież takich kawałków jest na pęczki, czemu akurat ten?

Wiele filmów z YT staje się hitami nie od razu, a np po kilku latach od pierwotnej publikacji. Ktoś coś odkopał, gdzieś udostępnił, poszło dalej, zadział efekt kuli śniegowej i nagle 'wow' - wszyscy robią to samo.

Chcąc działać na YT musisz uzbroić się w cierpliwość i to bez gwarancji, że Ci się opłaci.

ODPOWIEDZ