Niespłacona chwilówka w Wonga - co zrobić?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
Orzech
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:47

Niespłacona chwilówka w Wonga - co zrobić?

Post autor: Orzech » 20 lis 2017, 11:22

W lipcu 2017 roku zaciągnąłem pożyczkę - chwilówkę na wonga. Przedłużyłem ją w sierpniu i we wrześniu. Niestety nie jestem w stanie spłacić zadłużenia w całości, ani też przedłużyć pożyczki ponownie... dostałem list, że wonga przekazała sprawę do windykacji - firma windykacyjna jeszcze się do mnie nie zgłosiła, co mam zrobić? Co teraz będzie, jak to będzie wyglądało?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Niespłacona chwilówka w Wonga

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 11:25

Firma windykacyjna skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku dni, może 2-3 tygodni. Wówczas pracownik ponagli Cie telefonicznie lub listownie do spłaty zadłużenia. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić zadłużenia jedną wpłata, będziesz mógł się porozumieć, aby rozłożyć zadłużenie na raty. jeśli się z nimi dogadasz i rozłożą Ci zadłużenie na raty, wówczas mogą wstrzymać naliczenie odsetek. Nie będą także wysyłać powiadomień i ponagleń listownie, które kosztują sporo pieniędzy. Pamiętaj, że jak się porozumiesz z firmą windykacyjną, aby dotrzymywać terminów. Jeśli do danego terminu nie będziesz posiadał wystarczających środków na opłatę umówionej raty - wpłać kwotę nawet mniejszą. Tak powoli spłacisz zadłużenie bez większych konsekwencji i ominą Ciebie koszty sprawy sądowej.
Pozdrawiam,

Orzech
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:47

Re: Niespłacona chwilówka

Post autor: Orzech » 20 lis 2017, 11:31

Czy koszty firmy windykacyjnej są duże? Czy kwota zadłużenia powiększy się mocno? Teraz mam spłacać pieniądze dla firmy windykacyjnej czy dla wongi dalej? Proszę o więcej informacji.

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Niespłacona chwilówka w Wonga

Post autor: Fiesch » 20 lis 2017, 11:34

Koszty doliczone do zadłużenia w głównej mierze zależą od wysokości kwoty zadłużenia. Skoro to była chwilówka, koszty raczej duże nie będą. Będą to odsetki głównie plus opłaty za wysłane do Ciebie sms, telefony i listy.
Wszystkie informacje,gdzie masz spłacać pożyczkę otrzymasz listownie. Aby mieć pewność - zadzwoń na infolinię wongi i tam się dowiesz wszystkiego. Myślę, że rachunek do wpłaty się nie zmienił. Lecz radzę zadzwonić, ani uniknąć kłopotów.

ODPOWIEDZ