Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych do BIK

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Wonzyk
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:27

Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych do BIK

Post autor: Wonzyk » 26 lut 2018, 18:14

Czy taki wniosek może być? Bank nie poinformował mnie o tym, że będzie po 60 dniach przetwarzać dane, a opóźnienie miałem 87 dni na karcie kredytowej. Czy ten wniosek może być?

Wnioskodawca:
Adres:
PESEL:
Seria i nr dowodu :

Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych z bazy BIK S.A

Dotyczy nr Klienta: …………………………
Umowy kredytu nr: ……………………………………………………… z dnia ……………



W związku ze złożonym przeze mnie oświadczeniem o udostępnienie przez ………………. moich danych osobowych oraz danych stanowiących tajemnicę bankową, wnoszę o zaprzestanie przetwarzania i udostępniania moich danych do Biura Informacji Kredytowej S. A. z siedzibą w Warszawie. Podstawą mojego żądania jest:
– złożenie przeze mnie oświadczenia w zakresie cofnięcia zgody na udostępnianie przez bank i przetwarzanie moich danych przez BIK S. A.

– Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. nr 72, poz. 665 z późn. zm.)

Zgodnie z zapisami art. 105a ww. ustawy Bank ma obowiązek poinformować mnie o zamiarze przetwarzania danych osobowych bez mojej zgody w przypadku opóźnień w spłacie powyżej 60 dni. Przesłanka ta nie została spełniona, wobec czego bank nie ma prawa przetwarzać moich danych.

Bardzo proszę o przesłanie na mój adres korespondencyjny pisemnej informacji potwierdzającej zakończenie przetwarzania danych osobowych w rejestrze BIK, w celu oceny zdolności kredytowej i ryzyka kredytowego.

W sytuacji gdy moją prośba nie zostanie spełniona jestem zdecydowany/zdecydowana poinformować odpowiednie organy państwowe tj. Komisję Nadzoru Finansowego, Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta oraz Generalnego Inspektora Danych Osobowych o łamaniu obowiązującego prawa.

…………………………………..
(podpis)

Teczka
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2017, 16:03

Re: Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych do BIK

Post autor: Teczka » 27 lut 2018, 14:54

Możesz spróbować z tym wnioskiem, ale przy takim opóźnieniu nie jestem pewny czy podziała, chociaż bank musi udowodnić, że Ciebie poinformował, bo jeśli tego nie zrobił wówczas nie ma prawa tych danych przetwarzać

Gekon
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:33

Re: Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych do BIK

Post autor: Gekon » 29 mar 2018, 15:18

TO standardowy wniosek, nic raczej tym nie wskórasz, jeśli masz większe opóźnienia.

pstrag
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:11

Re: Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych do BIK

Post autor: pstrag » 02 maja 2018, 2:05

Wyślij, zobaczysz co Ci odpowiedzą. Może okaże się, że się zgodzą. Warto spróbować wg mnie.

ODPOWIEDZ