Udzielanie pożyczek w serwisach pożyczek spolecznosciowych - opinie

Czy warto pożyczać na portalach społecznościowych? W tym dziale dowiesz się jakie są plusy i minusy social lendingu
Serowy1
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2018, 22:16

Udzielanie pożyczek w serwisach pożyczek spolecznosciowych - opinie

Post autor: Serowy1 » 22 sty 2018, 17:26

Zastanawiam się nad zainwestowaniem swoich oszczędności. Lokaty obecnie są bardzo słabo oprocentowane, podobnie jak obligacje. Rozważam inwestycję w udzielanie pożyczek prywatnych w serwisach pożyczkowych jak kokos czy finansowo. Co o tym myślicie, czy czesto jest problem z odzyskaniem pieniedzy?? Czy raczej ludzie są na tyle zweryfikowani, że wszystko sie zwraca

Falubaz
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:15

Re: Udzielanie pożyczek w serwisach pożyczek spolecznosciowych - opinie

Post autor: Falubaz » 08 lut 2018, 18:59

Ja próbowałem, zarejestrowałem się tam, próbowałem raz, ale ta osoba chyba się wycofała, czy coś i po prostu z tego zrezygnowałem. Wydaje mi się, że będę za mocno się stresował, czy tą kasę odzyskam.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Udzielanie pożyczek w serwisach pożyczek spolecznosciowych - opinie

Post autor: Bankowiec » 11 lut 2018, 17:49

Jako forma dywersyfikacji sposobów inwestowania środków - można spróbować. Jako główne źródło inwestycji - raczej odradzam. Wystarczy spojrzeć na sektor finansowy powody upadku niektórych banków spółdzielczych czy wielu małych skoków - wszystkie padły przez zły portfel kredytowy, ujemne fundusze własne, itp. Mówiąc wprost - udzielały kredytów na prawo i lewo bez głębszej weryfikacji i te kredyty przestały się spłacać. Tu ryzyko jest podobne tyle, że w roli banku/skoku występujesz Ty jako inwestor.

ODPOWIEDZ