Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Masz problem ze spłatą kredytów pożyczek lub umowa została wypowiedziana? Dowiedz się co możesz zrobić. Jak poradzić sobie z długami. Udało Ci się wyjść z długów? Podziel się swoją historią. Niezbędne informacje o restrukturyzacji kredytów i pożyczek.
Kaczka
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2017, 21:07

Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Kaczka » 21 lis 2017, 19:25

Przez problemy z pracą popadłem w długi. Nie dałem rady spłacać na bieżąco kredytu gotówkowego i niestety umowa została wypowiedziana. Wpłacałem małe kwoty, mimo to, bank oddał sprawę do sądu, a następnie do komornika, który właśnie wszedł na moje konto. Chcę się dowiedzieć, czy jeśli mam stały dochód z umowy o pracę i komornik powiadomił pracodawcę o potrąceniu, to czy komornik będzie próbował zabrać mi mieszkanie?

Nie wiem co robić.. boje się, że stracę mieszkanie. Nie chcę brać dodatkowych pożyczek... a komornik i tak ściągnie z wypłaty w końcu wszystko... Czy może zabrać mi mieszkanie?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Fiesch » 21 lis 2017, 21:24

Zależy, sytuacja tutaj nie jest prosta. Nie podałeś wartości nieruchomości. Co do zasady, komornik nie powinien tak postąpić, bo dług jest na bieżąco spłacany, a wierzytelność nie jest na tyle duża. ALE, jeśli mieszkanie jest warte stosunkowo niewiele, np. 70-80 tysięcy komornik może się pokusić o to. Natomiast, jeśli jest warte o wiele więcej, nie powinien tego zrobić. Na Twoim miejscu zrobiłbym wszystko, aby tą kwotę zmniejszyć jak najszybciej, aby nie było podstaw.

Dodatkowo proponuję komunikację z komornikiem oraz w miarę możliwości nadpłacanie długu nawet małymi kwotami. Zarówno wierzyciel jak i komornik będą to widzieć i mogą odpuścić, bo zajęcie nieruchomości to dużo roboty, a jeśli pieniądze się zwracają, może im to po prostu się nie opłacać. Bo nadwyżkę z licytacji muszą zwrócić Tobie.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Bankowiec » 23 lis 2017, 20:02

Witaj. Jak wyglądają Twoje zarobki netto i ile w tym momencie zabiera miesięcznie komornik. Pytam aby ustalić jak długo zajmie egzekucja i jakie jest ryzyko zajęcia nieruchomości. Generalnie jak wspomniał kolega wyżej - w sytuacji gdy jest już zajęcie wynagrodzenia i wierzytelność jest bądź co bądź spłacana - komornik powinien na tym poprzestać.

Możesz też próbować dogadać się z bankiem na rzecz którego działa komornik. Gdybyś był w stanie dokonać jakiejś sensownej wpłaty np 5-10% aktualnego zadłużenia myślę, że byliby skorzy do rozmów. Pamiętaj, że dogadując się z bankiem w ogólnym rozrachunku spłacisz mniej i szybciej niż przez komornika.

Calineczka
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2017, 11:33

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Calineczka » 24 gru 2017, 1:43

A czy można spłacić wierzyciela pomijając komornika??

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Fiesch » 27 gru 2017, 19:10

Tak Calineczka, można ale musisz zawrzeć ugodę z wierzycielem.

hotdog
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:29

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: hotdog » 25 sty 2018, 16:47

A nie można spłącać po prostu wierzyciela pomijając komorniak?

Helpp
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:40

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Helpp » 26 sty 2018, 16:57

Bez jaj chyba komornik nie zabierze mieszkania za 30 tysiecy, ktore warte jest np 150?

Lipka
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:40

Re: Czy komornik za 30 tysięcy może zabrać mieszkanie warte dużo więcej?

Post autor: Lipka » 28 sty 2018, 23:17

Komornik nie może zabrać mieszkania, jeśli mieszkanie jest dużo więcej warte, ale ile to jest dużo z drugiej strony?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post