Minus na koncie po płatności kartą?

Nie posiadasz konta bankowego i zastanawiasz się, w którym banku założyć? Lub posiadasz konto ale nie jesteś z niego zadowolony i chciałbyś je zmienić? Poznaj opinie forumowiczów.
Kotel
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2017, 15:15

Minus na koncie po płatności kartą?

Post autor: Kotel » 24 lis 2017, 15:18

Ostatnio byłem w sklepie i płaciłem kartą, nie byłem pewny ile mam środków na koncie i wyszedłem z założenia, że coś odłożę jeśli bedzie za mało kasy na koncie, albo że przyszła już wypłata i spoko. Po 10 dniach okazało się, że mam 40 złotych na minusie na koncie, za co bank wysłał mi monit kosztujący mnie 40 złotych. Jakim cudem zrobił się minus na koncie, nie powinno odrzucić karty?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Minus na koncie po płatności kartą?

Post autor: Bankowiec » 25 lis 2017, 14:01

Visa/Mastercard? Płaciłeś zbliżeniowo czy na pin? Ogólnie rzecz biorąc taka sytuacja jest możliwa, gdyż prawdopodobnie terminal za pośrednictwem którego realizowałeś transakcję nie łączył się z Twoim bankiem online (sprawdzając czy na koncie jest wystarczająca ilość środków) a jedynie offline - wtedy należność za zakup jest blokowana na karcie i na wyciągu transakcja pojawia się dopiero po kilku dniach - pomniejszając aktualny stan konta lub powodując minus gdy nie ma na nim środków (lub są mniejsze niż kwota z dokonanego zakupu)

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Minus na koncie po płatności kartą?

Post autor: Fiesch » 26 lis 2017, 12:29

Przy płatnościach zbliżeniowych bez potwierdzeniem pinem, bardzo często transakcje przeprowadzana są offline, a transakcja jest dopiero po 3 dniach ksiegowana. Często niestety dochodzi do taich sytuacji.

Zozol
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:28

Re: Minus na koncie po płatności kartą?

Post autor: Zozol » 25 sty 2018, 16:04

Trzeba tego pilnować, bo przy minusie na koncie banki lubią wysyłać po kilku dniach pisma, które kosztują 20-40 złotych, np. PKO BP, BZWBK...

Kaloria
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:30

Re: Minus na koncie po płatności kartą?

Post autor: Kaloria » 25 sty 2018, 18:18

PKO wysyła pierwszy list już po 10 dniach od występienia minusu. Później przez kilka dni transakcje offline są zablokowane. List z PKO kosztuje 30 złotych;<

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post