Od czego zależy limit na karcie kredytowej?

Jak korzystać z kart kredytowych aby nie popaść w długi? Jak zbudować pozytywną historię kredytową bez żadnych kosztów? Czy karta kredytowa jest w ogóle potrzebna? Tutaj znajdziesz odpowiedzi
Tomcio
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2017, 17:55

Od czego zależy limit na karcie kredytowej?

Post autor: Tomcio » 23 lis 2017, 17:57

W Banku Zachodnim WBK otrzymałem propozycję wyrobienia sobie karty kredytowej, ale Pani powiedziała, że moga mi przyznać limit w wysokości tylko 3000 złotych. Nie mam innych zobowiązań kredytowych, a zarabiam 1600 netto miesięcznie. Znajomy ma o wiele większy limit i zarabia tyle samo. Czemu zaproponowali mi tak mało?

Miro20
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 18:17

Re: Od czego zależy limit na karcie kredytowej?

Post autor: Miro20 » 23 lis 2017, 22:55

tak samo jak przy wysokosci kredytu, zalezy głównie od tego ile zarabiasz i jakie masz pozostałe zobowiązania, czyli od twojej zdolności kredytowej

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Od czego zależy limit na karcie kredytowej?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 1:40

Limit na karcie kredytowej zależy od Twojej zdolności kredytowej. Ta z kolei zależy od Twoich dochodów, kosztów utrzymania (zależy czy mieszkasz w mieście czy na wsi, czy wynajmujesz mieszkanie, czy masz swoje, czy mieszkasz w domu, od osób na utrzymaniu). Ponadto zależy także od Twoich aktualnych zobowiązań kredytowych oraz np. alimentów, jeśli je płącisz

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Od czego zależy limit na karcie kredytowej?

Post autor: Bankowiec » 03 gru 2017, 20:53

Znajomy ma o wiele większy limit i zarabia tyle samo. Czemu zaproponowali mi tak mało?
Może to wynikać z faktu, że znajomy ma dłuższą relację z bankiem, dłużej posiada kartę i jest ona poprawnie obsługiwana - w takim przypadku bank jest skory do zwiększania limitu bo widzi, że ma do czynienia z wiarygodnym klientem. U Ciebie natomiast te 3000 zł jest niejako na próbę, jeśli nie miałeś wcześniej żadnych produktów kredytowych to i tak jest to wysoki limit. Równie dobrze mogli Ci zaproponować 1000 zł. Spłacaj sumiennie a na pewno zaoferują Ci większy.

Zozol
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:28

Re: Od czego zależy limit na karcie kredytowej?

Post autor: Zozol » 25 sty 2018, 15:21

Poza tym, zdolność zależy nawet od wykształcenia. Chociaż w dzisiejszych czasach to śmieszne, bo np. mechanik częściej zarabia więcej niż urzędnik państwowy, czy pracownik biurowy.

ODPOWIEDZ